İlçeManşetAğlasun Yeşilbaşköy’de mobil taş kırma makinası

4 sene ago

Vali Hasan Kürklü, Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği’nce, yapılan proje kapsamında alınan Mobil Taş Kırma Makinasının kurulum sonrası çalışmasını inceledi.Ağlasun Yeşilbaşköy’de konuşlanan Mobil Taş Kırma Makinası hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Hasan Kürklü sonrasında Mamak Köyü, köy yolu asfaltlama çalışmalarını inceledi.

Vali Hasan Kürklü”nün incelemede bulunduğu ve İl Özel İderesi hizmetine kazandırılan Mobil Taş Kırma Makinesi, taş kırma ve eleme ile etrafına ayırma olarak 2 üniteden oluşurken projenin amacının asfalt alt yapı malzemesi olan temel malzemeyi, yol yapma alanına en yakın bölgeden üretmek olduğu öğrenildi. Böylelikle nakliye giderlerlerinden ve zamandan tasarruf edilecek.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan Mobil Taş Kırma Makinası, aralıksız çalışmaya devam ederken yol yapımında çalışmanın yapıldığı şantiyeye sadece 6 km mesafede hizmet verecek olan mobil makinanın ürettiği malzeme kullanılacak. Ayrıca bu makina ile uygun olan mermer ocaklarının pasa malzemeleri de öncelikli olarak değerlendirilip yol malzemesi olarak kullanılacak.

Vali Kürklü Mamak Köyü asfaltlama çalışmalarını inceledikten sonra Mamak Köyünü de ziyaret ederek, köy sakinleri ile sohbet etti. Köylüler Vali Kürklü’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Kodlama : SadeMedia Interactive