GenelGündemİlçeManşetAĞLASUN İLÇESİNDEKİ HIRSIZLIK OLAYI İLE İLGİLİ FAİLLER YAKALANDI

2 ay ago

Güvenlik güçleri tarafından suç ve suçlularla mücadele, kamu güvenliği ve düzenini sağlamak amacı ile aranan şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 04.07.2020 tarihinde Ağlasun ilçesinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili faili meçhul olarak aranan şahıs veya şahıslar hakkında Ağlasun İlçe Emniyet Amirliğince yapılan araştırma sonucunda çalınan eşyaların Bucak ilçesinde bir antika dükkanına satıldığının tespit edildi. Yapılan araştırmalar sonucunda olayın failleri olduğu tespit edilen şüpheli M. T. ve O. T. isimli şahıslar 13.07.2020 günü yakalanarak, sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.

Burdur Valiliği Basın bürosu konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Valilikten yapılan açıklama şöyle; “Güvenlik güçlerimiz tarafından suç ve suçlularla mücadele, kamu güvenliği ve düzenini sağlamak amacı ile aranan şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara devam edilmektedir.  

 Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, İlimiz Ağlasun ilçesinde 04.07.2020 tarihinde meydana gelen evden hırsızlık olayı ile ilgili faili meçhul olarak aranan şahıs veya şahıslar hakkında Ağlasun İlçe Emniyet Amirliğince yapılan araştırmada;

 Çalınan eşyaların Bucak ilçesinde bir antika dükkanına satıldığının tespit edilmesi üzerine, dükkan sahibi Ş.E.’nin alınan ifadesinde, daha önce hırsızlık suçlarından sabıkası bulunan M.T. ve O.T. isimli şahısların bir miktar para karşılığında eşyaları kendisine sattığını beyan etmiştir.

 İfadesinin alınmasına müteakip Cumhuriyet Savcılığınca serbest bırakılan Ş.E. isimli şahsın dükkanından teslim alınan biblo, tencere, şamdan, hamur teknesi, 6 metrekare halı, ve süs eşyalarından oluşan 76 parça eşya müşteki M. Ç. A. ‘ya teslim edilmiştir. 

 Yapılan araştırmalar sonucunda olayın failleri olduğu tespit edilen şüpheli M. T. ve O. T. isimli şahıslar 13.07.2020 günü yakalanarak, sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanmıştır.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kodlama : SadeMedia Interactive