GündemManşetAGF BAŞKANI MEVLÜT YENİ’DEN, YENİ GÜN’E ’67. YAŞ’ ZİYARETİ

3 ay ago

Önceki gün 1 Eylül 2020 tarihinde 67. yayın yılına adım atan Yeni Gün Gazetesi’ne kutlama ziyaretleri sürüyor. Akdeniz Bölgesi basın camiasının sembol isimlerinden Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Burdur Yeni Gün’ün 67. yaş gururu ve sevincine ortak oldu.

2 Eylül 2020 Çarşamba günü Antalya’dan Burdur’a gelerek Yeni Gün Gazetesi’ni ziyaret eden Yeni, Anadolu’da yerel basının değerine ve önemine dikkat çekti. Beraberinde Burdur Gazetesi İmtiyaz sahibi ve AGF Başkan Yardımcısı Adnan Taraşlı ile birlikte Yeni Gün’ü ziyaret eden Mevlüt Yeni, Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü ve Burdur Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Kürşat Tuncel, Yeni Gün çalışanları ile sohbet etti. Yeni, pandemi sürecinde basının zor günler yaşadığını hatırlatarak bu zorlu süreçten Yeni Gün gibi köklü geçmişe sahip gazeteler sayesinde sorunların aşabileceğine inancını dile getirdi.

Medya’nın derin bir dönüşüm içerisinde olduğunu, internetin en cazip iletişim mecrası haline geldiğini belirten Yeni, yerel basının da bu değişime entegre olması, ayak uydurması gerektiğini vurguladı.

AGF’nin Akdeniz coğrafyasını kapsayan basın camiasına hitap ettiğini söyleyen Yeni, bu tür ziyaretlerle iller ve basın dünyası arasındaki  iletişimi, bağları güçlendirmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive