Burdur’da havada türbülansa kapılarak ağacın üzerine inen Yamaç paraşütçüsünü itfaiye ekipleri kurtardı.
Hava Sporları Fderasyonu İl Temsilcisi Fatih Kılıçaslan akşam saatlerinde Avşar Tepeden arkadaşları ile atlayış yaptı. Bir süre havada süzülen Kılıçaslan havada türbülansa kapılınca kanatları yalpa yapmaya başladı.
Kılıçaslan, Burdur Gölü kenarında bulunan Gold Düğün Salonu’nun bahçesinde bulunan çam ağacının üzerine yumuşak iniş yaptı. Görenlerin haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.
Fatih Kılıçaslan’ın bulunduğu ağaca itfaiyenin merdiveni yanaşamayınca etrafta bulunan ağacın engelleyen dalları kesildikten sonra Kılıçaslan İtfaiyeciler tarafından bulunduğu yerden alındı.
Olay yerindeki Ambulans da muayenesi yapılan Kılıçaslan’ın herhangi bir sağlık probleminin olmadığı tespit edildi.
10 yıldır Yamaç Paraşütü sporu ile uğraştığını belirten Kılıçaslan, “İnişte biraz hareket yapalım dedik. Gün batımı olunca rüzgar değişiyor. Gündüz estiği ile akşam serinliği farklı oluyor. Tam türbülansta kaldık. Toparlayamayınca ağaca indik. Başka yapacak bir şeyimiz kalmadı. Verilmiş sadakamız varmış. Daha önce ufak tefek kazalar atlattım ama bu kadar büyük ilk defa oldu. Allah’a şükür çok iyiyim. Bir sıkıntım yok” dedi.