GündemManşetAFRİN GAZİSİ BURDURLU EMRAH BULUT: “Arkadaşlarımın yanına döneceğim”

1 sene ago

Kahraman Askerlerimizin Mehmetçiğin güney sınırımızda Akdeniz’e uzanen terör kuşağı projesini yok etmek için başlattığı askeri harekâtta yaralanan Burdurlu asker Emrah Bulut şehrimize geldi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ terör örgütüne yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatında yaralanan Burdur’lu 10 aylık Uzman Çavuş Emrah Bulut (24) GATA’daki tedavisinin ardından Burdur’daki evine geldi.Zeytin Dalı Harekatının 3’üncü gününde çatışmada sırt bölgesinden şarapnel parçaları ile yaralanan Bulut, Hatay’daki ilk tedavisinin ardından Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi hastanesine getirildi.

Bulut buradaki 15 günlük tedavinin ardından taburcu olarak Burdur’daki evine geldi. DHA’ya konuşan Bulut; “20 Ocak günü gece 01.20’de Hatay’daki Hac Konaklama tesislerinden Suriye’ye hareket ettik. Sabah 04.30-05.00 gibi içeriye girmeye başladık. Bu sırada sıcak temaslar yaşadık. Bir esir aldık. İlerlemeye devam ettik. Bölük Komutanımız vuruldu. O’nu emniyetli bir şekilde aşağıya indirdik ve ambulansa bindirdik. Gece 12’de bize verilen hedefe ulaşmak için devam ettik. Hava şartları çok zordu. Yağmur, Kar, çamur fırtına” dedi.

Bulut; “Arama tarama çalışamaları sırasından Kol komutanımız Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta şehit oldu. Sayıca bizden fazlalardı ve geri çekildik. Sızmaya çalışan teröristlerle çatışmaya girdik. Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı ile aramızda 10 metre vardı. İlk önce bana şarapnel geldi. O kanas ile boynundan vurulmuş. Ambulanslarla Hatay Devlet Hastanesi’ne geçtik. Orada 3 gün üçüncü seviyede yoğun bakımda bakımda kaldıktan sonra bizi GATA’ya sevkettiler. GATA’da sağolsunlar Kutay Yarbay ve doktorlarımız tarafından çok iyi bakıldık. 15 günlük tedavi sonucunda buradayım. Ufak tefek şarapneller var sırtımda. Raporum biter bitmez en kısa zamanda göreve başlayacağım. Hastanede ‘gidebilir miyim’ diye sorduğumda ‘Evet’ dediler. Mesleki açıdan bir sorunum yok. Gideceğim oraya. Allah Suriye’deki arkadaşlarıma kolaylık versin. Hepsine selam olsun” şeklinde konuştu.

Bulut; “Daha kötü durumda olan arkadaşlarım da var. Allaha şükrediyorum, aldığım her nefese, yaşadığım her ana. İyiki bu mesleğe girmişim, iyiki bu mesleği seçmişim” diye konuştu.

Anne 68 yaşındaki Hatice Bulut’da; “oğlumun Suriye Oprasyonuna katıldığını biliyordum ama vurulduğundan haberim yoktu. Ağabeyleri benden saklamış. Sağ salim kavuştuğum için çok mutluyum. Dün gelince gördüm. İzine geleceğini söylemişti. İzine gelecek diye bekliyordum” dedi.

BURDUR, EMRAH’ın YANINDA

Mehmetçiğin Suriye’nin kuzeyinde yürüttüğü Afrin operasyonunda yaralanan Burdurlu Uzman Çavuş Emrah Bulut’a ilimizin tüm kesimleri, bütün dinamikleri sahip çıkıyor. Milletvekili Bayram Özçelik, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, Bulut’u Ankara’da Hastane’de ve şehrimizde evinde ziyaret eden isimler oldu.

Kodlama : SadeMedia Interactive