GenelAdliye Caddesi ne olacak? (Vatandaşlar özellikle kaldırımlardan şikayetçi)

5 sene ago

Şehrimizde Adliye Caddesi, özellikle kaldırımlarıyla kötü bir görüntü yaratıyor. Caddenin bir tarafındaki kaldırım, neredeyse yolun yarısı kadar iken karşı taraftaki kaldırımda iki vatandaş yan yana yürüyemiyor. Vatandaşlar ve esnaflar, şehrimizde Adliye Caddesi’ndeki trafik keşmekeşinden, yolun darlığından ve kaldırımların düzensizliğinden şikayetçi… Cadde de, Adliye binası tarafındaki kaldırımdan yayalar zor geçerken, karşı kaldırımda en az yol kadar geniş bir kaldırım bulunuyor. Kaldırım bu kadar geniş olunca, yol da daralıyor ve cadde de tam bir trafik keşmekeşi, kaosu yaşanıyor. Özellikle, Salı Pazarının kurulduğu gün, cadde de yaşanan trafik sıkışıklığı göze çarpıyor.

Pazartesi ve Salı günleri, Adliye Caddesi’nde yaşanan trafik yoğunluğu ve yayaların, karşı taraftaki dar kaldırımı kullanamaması tepkiye yol açıyor. Bazı esnafların, zaten dar olan kaldırıma eşya koymaları, yayaların kaldırımı kullanmalarını zorlaştırırken, geniş olan karşı kaldırım ise ‘neredeyse yol genişliğinde’ yorumlarına, eleştirilerine neden oluyor.

Gazetemize görüş beyan eden vatandaşlar ve esnaflar, Adliye Caddesi’nde bu görüntünün ortadan kalkması için gerekli çalışmaların yapılmasını beklediklerini dile getirdiler.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive