Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürlüğü, bünyesinde çalışacak yeni idare memuru öğrencileri arıyor. Yedinci ve dokuzuncu kadrolar için 50 idare memuru öğrenci alımında süreç tamamlanıyor. Adaylar, başvurularını belirtilen şartlar ve başvuru hususları çerçevesinde gerçekleştirebilecekler.

Kamu Personel Alımı Şartları Nelerdir?

  • Türk Vatandaşı Olmak: Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
  • 657 DMK’daki Şartlara Haiz Olmak: Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.
  • Yaş Şartı: 28 Haziran 2024 tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olmak (18 Eylül 1987 sonrası doğumlu adaylar başvurabilir).
  • Askerlikle İlişiği Olmamak: Erkek adayların askerlik ile ilişiği bulunmamalıdır.
  • Güvenlik Soruşturması: Adayların güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması gerekmektedir.
  • Sağlık Şartı: Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması gerekmektedir.
  • KPSS Puan Şartı: 2022 yılı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.

İdare Memuru Öğrenci Alımı Mezuniyet Şartı

Üniversitelerin herhangi bir lisans bölümünden mezun olan adaylar, CTE’nin 50 idare memuru öğrenci alımına başvuru yapabilmektedir.

Adalet Bakanlığı CTE Personel Alımı Başvuru Nasıl Yapılır?

CTE bünyesinde 50 idare memuru öğrenci alımı için adaylar, 28 Haziran 2024 tarihine kadar e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı online başvuru sisteminden gerekli tüm iş ve işlemleri yapabilirler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Kritik Kabine Toplantısı! Ne Zaman ve Saat Kaçta? Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Kritik Kabine Toplantısı! Ne Zaman ve Saat Kaçta?

CTE Memur Alımı Başvuru Kılavuzu

Başvuru sürecinde adayların tüm şartları ve gerekli belgeleri dikkatlice incelemeleri ve eksiksiz bir şekilde başvurularını tamamlamaları önemlidir.

Kaynak: HABER MERKEZİ