Şanlıurfa’da 9 Temmuz 2024 Salı günü çeşitli bölgelerde elektrik kesintisi yaşanacak. İşte elektrik kesintisi yaşanacak bölgeler ve kesinti süreleri.

Karaköprü İlçesinde Uzun Süreli Elektrik Kesintisi 

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde 9 Temmuz 2024 tarihinde 11 saat sürecek bir elektrik kesintisi yaşanacak. Olukyanı, Payamlı, Yaykılıç, Gölder, Tekyamaç ve Dolunay mahalleleri kesintiden etkilenecek. Kesinti, 63TR-33175 numaralı CBS Payamlı KÖK binasındaki bakım çalışması nedeniyle uygulanacak. Elektrik kesintisi sabah 07:00'de başlayacak ve akşam 18:00'de sona erecek.

Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi alacak Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi alacak

Siverek İlçesinde Geniş Çaplı Elektrik Kesintisi

Siverek ilçesinde 9 Temmuz 2024 tarihinde 9 saat sürecek bir elektrik kesintisi planlanmıştır. Gaziköy, Karabahçe, Karkaşı, Aşağıkarabahçe, Böğürtlen, Eğriçay, Çevirme, Küptepe, Savucak, İleri, Doğukent, Eskihan, Karacadağ, Avurtepe, Kavaklıdere, Çağa, Kulaksız, Göğerçin, Söylemez, Gürakar, Kamışlı, Güzelpınar, Aşlıca, Güllice, Gedik, Bardakçı, Taşhan, Keçikıran, Sumaklı, Örgülü, Fırın, Gerçek, Güney Karabahçe bölgeleri kesintiden etkilenecek. OSOS çalışmaları nedeniyle uygulanacak olan kesinti sabah 09:00'da başlayıp akşam 18:00'de sona erecek.

Haliliye İlçesinde Planlı Elektrik Kesintisi

Haliliye ilçesinde de 9 Temmuz 2024 tarihinde 8 saat sürecek bir elektrik kesintisi yaşanacak. Dağeteği, Örencik, Derman, Nokta, Göktepe ve Güzelyurt mahalleleri kesintiden etkilenecek. Kesinti, F5 Germuş Fiderinde yapılacak OSOS arıza giderme çalışmaları nedeniyle uygulanacak. Elektrik kesintisi sabah 09:00'da başlayacak ve akşam 17:00'de sona erecek.

Siverek’te İkinci Elektrik Kesintisi

Siverek ilçesinde aynı gün içerisinde 9 saat sürecek bir başka elektrik kesintisi daha olacak. Eskihan, Söylemez ve Güzelpınar bölgeleri kesintiden etkilenecek. Bu kesinti, Çıkrık Kök binasındaki hat bakımı çalışmaları nedeniyle gerçekleşecek. Kesinti sabah 09:00'da başlayıp akşam 18:00'de sona erecek.

Kaynak: İsmail Atız