Burdur’da kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar 82 yaşındaki Ahmet T. isimli vatandaşı dolandırmak istedi. Yaşlı adam dolandırılmak üzereyken polislerin dikkati sayesinde kurtarıldı.

Telefon dolandırıcılıları bu seferde Burdur’da ortaya çıktı. Burdur’da sanayi sitesinde esnaf olan 82 yaşındaki Ahmet T. isimli vatandaşı arayarak kendilerini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcıları “adınız terör örgütüne karışmış” diyerek bankadaki bütün parasını verdikleri hesaba yatırmasını istedi. Telefonu bankadaki işlem bitene kadar kapatmamasını da tembihleyen dolandırıcıların sözünü dinleyen yaşlı adam arabasına binerek şehir merkezindeki bankanın yolunu tuttu. Dolandırıcılar bir yandanda yaşlı adamın oğlunu arayarak babanız adliyede acil adliyeye gelin diyerek yaşlı adamın oğlunu kendisinden uzaklaştırdı.

Yaşlı adamın oğlu Kayhan T. babasının telefonu sürekli meşgul olunca durumdan şüphelendi. Babasının dolandırıcılar tarafından tuzağa düşürüldüğünü anlayarak durumu polise bildirdi. İhbar üzerine yaşlı adamın hesabının bulunduğu banka önüne çok sayıda ekip sevk edildi. Banka önünde tedbir alan ekipler yaşlı adamın bankada olmadığını ve adına herhangi bir işlem yapılmadığını tesbit etti. Yunus ekipleri yaşlı adamın otomobilini bankanın ilerisine park edilmiş halde buldu. Yaşlı adamın otomobili yeni park ettiğini öğrenen ekipler cadde üzerinde yaşlı adamı aramaya başladı. Kısa süre sonra banka önüne gelen yaşlı adamı durduran polisler kendilerinin gerçek polis olduklarını telefondaki kişilerin dolandırıcı olduğu konusunda yaşlı adamı ikna etti. Ahmet T. polislerin dikkati sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.

-Muhammet Fatih Başcı