Burdur ve çevresinde bugün genel olarak az bulutlu ve açık bir hava hakim. Öğleden sonra ise bazı ilçelerde parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. İşte 8 Temmuz Pazartesi Burdur ve ilçelerinin hava durumu detayları:

Burdur: Az bulutlu ve açık bir hava sabah saatlerinden itibaren etkisini gösterecek. Öğleden sonra ise parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Günün en düşük sıcaklığı 21 derece, en yüksek sıcaklığı ise 35 derece olacak.

Ağlasun: Ağlasun’da da sabah saatlerinden itibaren az bulutlu ve açık bir hava hakim olacak. Öğleden sonra parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. En düşük sıcaklık 20 derece, en yüksek sıcaklık 32 derece olacak.

Altınyayla: Altınyayla’da gün boyunca az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor. Sıcaklıklar 20 derece ile 33 derece arasında değişecek.

Bucak: Bucak’ta sabah saatlerinden itibaren az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor. Öğleden sonra parçalı bulutlu bir hava etkisini gösterecek. Günün en düşük sıcaklığı 22 derece, en yüksek sıcaklığı ise 35 derece olacak.

Çavdır: Çavdır’da da sabah saatlerinden itibaren az bulutlu ve açık bir hava hakim olacak. Öğleden sonra parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. En düşük sıcaklık 20 derece, en yüksek sıcaklık 34 derece olacak.

Çeltikçi: Çeltikçi’de gün boyunca az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor. Öğleden sonra parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Sıcaklıklar 20 derece ile 34 derece arasında değişecek.

Gölhisar: Gölhisar’da gün boyunca az bulutlu ve açık bir hava hakim olacak. En düşük sıcaklık 17 derece, en yüksek sıcaklık ise 34 derece olacak.

Aziziye Şenliği renkli görüntülere sahne oldu Aziziye Şenliği renkli görüntülere sahne oldu

Karamanlı: Karamanlı’da sabah saatlerinden itibaren az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor. Öğleden sonra parçalı bulutlu bir hava etkisini gösterecek. Sıcaklıklar 20 derece ile 32 derece arasında değişecek.

Kemer: Kemer’de de sabah saatlerinden itibaren az bulutlu ve açık bir hava hakim olacak. Öğleden sonra parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. En düşük sıcaklık 20 derece, en yüksek sıcaklık 33 derece olacak.

Tefenni: Tefenni’de gün boyunca az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor. Öğleden sonra parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Sıcaklıklar 19 derece ile 35 derece arasında değişecek.

Yeşilova: Yeşilova’da sabah saatlerinden itibaren az bulutlu ve açık bir hava hakim olacak. Öğleden sonra parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. En düşük sıcaklık 18 derece, en yüksek sıcaklık 34 derece olacak.

Burdur ve ilçelerinde sıcaklıkların artması beklenirken, parçalı bulutlu hava geçişleri ile birlikte sıcaklıkların etkisini azaltacağı tahmin ediliyor. Dışarıda vakit geçirecek olan vatandaşların dikkatli olmaları ve güneşin en yoğun olduğu saatlerde korunmaları önerilir.

Kaynak: İsmail Atız