GenelGündemManşet50 gün sonra ‘tedbirli tıraşlar’ başladı

6 ay ago

Koronavirüs (COVİD-19) ile mücadele kapsamında hastalığın yayılmasını engellemek için alınan tedbir kararı ile 21 Mart’ta kapatılan berber, kuaför ve güzellik salonları 50 gün sonra yeniden faaliyete geçerek 11 Mayıs 2020 itibariyle hizmet vermeye başladı. Burdur’da da yeniden hizmete başlayan berber, kuaför ve güzellik salonlarında, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek hizmet veriliyor.

Şehrimizde de berber, kuaför ve güzellik salonu esnafları sabahın erken saatlerinde iş yerlerini açarak uzun bir aranın ardından müşterilerini kabul etti. Gerekli tedbirleri aldıktan sonra müşterilerini randevu sistemiyle kabul etmeye başlayan berlerler maske ve eldiven takarak faaliyete başladı.

50 gün sonra Burdur’da berber dükkanını açan Çağlar Çam, açılma kararını doğru bulduğunu ifade ederken. Çam, hizmetlerini gerekli hijyen ve temizlik kuralları çerçevesinde vereceklerini söyledi.

Uzun aradan sonra tekrar işlerinin başında olmaktan mutlu olduklarını söyleyen Çağlar Çam,”Koronavirüs hastalığının önüne geçmek ve halkımızın sağlığı için alınan tedbir kararları ile iş yerimiz kapanmıştı. Yeni tedbir kararıyla iş yerlerimizi bugün açtık, mutluyuz. Tabiiki belirli kurallar çerçevesinde müşterilerimizin ve kendimizin sağlığını koruyarak hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.

-Muhammet Fatih Başcı

 

Kodlama : SadeMedia Interactive