EğitimGündemManşetBurdur’da 42.103 öğrenci karne heyecanı yaşadı

8 ay ago

Eylül ayında başlayan eğitim öğretim yılında öğrenciler uzun süren sınav maratonlarının ardından 15 tatile ulaşmış olmanın mutluluğu içerisinde!

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında ilk dönem Cuma günü sona erdi. Burdur Valisi Hasan Şıldak, Özboyacı İlkokulunda öğrencilere karne dağıttı.

Burdur genelinde merkez ve ilçeler ’de ki 4627 Ana sınıfı, 12.432 İlkokul, 13.229 Orta Okul, 11.815 Lise öğrencisi olmak üzere toplam 42.103 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Vali Hasan Şıldak, Eşi Fatmanur Şıldak ve Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Özboyacı İlkokulunda karne dağıtım törenine katıldı.

Öğrencilere karnelerini tek tek veren, öğrenciler ve velileriyle sohbet eden Vali Şıldak, öğrencilere güzel bir ara tatil geçirmelerini diledi.

Törende konuşan Vali Hasan Şıldak şunları söyledi; “Sevgili çocuklar, değerli öğretmenlerim, okul yöneticilerim, çok değerli velilerimiz bugün itibariyle sömestr tatilimiz başlıyor. Çocuklarımızı karneleriyle buluşturduk. O miniklerimizin heyecanını bizde 4. Sınıfta ve 1. Sınıfta karnelerini birlikte inceleyerek paylaşmış olduk. Öncelikle hepinize iyi tatiller diliyorum.  Velilerimiz ile birlikte çocuklarımız iyi bir şekilde dinlenmiş olarak 2. Dönem başında inşallah okullarında olacaklar. Bu yıl ilimiz genelinde 42 bin 103 öğrencimiz bugün itibariyle 4 bin’e yakın öğretmenimizin gözetiminde ilk dönemi tamamlayarak karnelerine kavuştular ve tatile ulaştılar. Her şeyden önce bu tatil döneminin çok verimli geçirilmesi, dinlenilmesi, eğlenilmesi, sosyal ilişkiler yönünden çocuklarımızın gelişmesi ve bol bol okuyarak kitap sevgisiyle adeta kitaplara âşık olarak çocuklarımızın büyümesi biraz da veliler olarak bize düşen bir sorumluluk, bu okulda bulunan velilerimiz ve Burdur’un tamamında aslında velilerimizin, vatandaşlarımızın çocuklarına olan ilgisi onların eğitime olan bakışı bizlere güç ve cesaret veriyor. Biz aslında bu yıl ilk dönemi Burdur’da eğitim anlamın da dört dörtlük bir çaba ile gayret ile ve üretilen BİGEP projesiyle okullarımızda samimi ve heyecanlı bir coşku oluştu. Bütün öğretmenlerimize, bütün eğitimcilerimize ve bütün değerli velilerimize bize olan destekleri ve bizi anladıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. İkinci dönem göreceksiniz 2020’ye bu coşku ve inançla başladık 2020 Burdur’da eğitim alanında çok daha fazla çıtanın yükseldiği, bütün alanlarda proje üretme, yenilikçi sınıf oluşturma ve başarıyı yakalama anlamında çocuklarımızın daha donanımlı, daha birikimli olarak buralardan mezun olacağı bir atmosfere dönüşecek. Çünkü birlik içinde hareket ediyoruz, herkesi dinliyoruz ve velilerimizin de desteğini alıyoruz. İnandığımız bu yolda emin adımlarla yürüyoruz ve bütün çocuklarımıza güveniyoruz. Çocuklar bizim yarınlarımızın teminatı o nedenle eğitime verdiğimiz öneme sevgili velilerimizin desteği hiç eksilmesin. Hep beraber en iyiye en güzele ulaşmaya çalışalım. Hepinize iyi tatiller diliyorum.” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive