ManşetSiyaset“31 Mart akşamı bu seçim bitecek, yine biz buralarda oturacağız”

1 sene ago

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili Mehmet Göker, ilimizde görev yapan basın mensupları ile İstasyon Park’ta, dün sabah kahvaltısında bir araya gelerek 31 Mart 2019 yerel seçim çalışmalarını, se- çim sürecini değerlendirdi, gazetecilerin so- rularını cevapladı. Milletvekili Göker’in basın açıklamasına CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’ta katıldı.

Göker yerel seçim sürecindeki Burdur merkezde AK Parti’nin Başkan Adayının geri planda kaldığını öne sürerek; “sonuçta bu kenti yönetmeye talip olan kişinin bu sorulara düzenli itibari ile cevap verebilmesini bekleriz.

Doğru olanı da bu. Her defasında bir il başkanının öne çıkması, hatta bir iki tık üstü Bayram beyin ortaya çıkması bence hoş değil. Sonuçta Bayram beyim görevi bellidir. Yasama faaliyeti. Burdur İl Teşkilatının görevi bellidir. Siyasidir. Burdur Belediyesinin açılımını yaparsan Belediye Başkanı Şehri Emin demek. Şehri Eminin, şehri Emine cevap vermesini biz bekleriz.

Bir diğer konu da özellikle benim de çok rahatsız olduğum sosyal medyada ne kadar elimizden gelirse tutmaya çalışırsak ta, biz siyasetçilere ağza alınmayacak, yada eski acıları hatırlatacak cümlelerle siyaset yapılmasını, eleştirilmesini gerçekten ben doğru bulmuyorum. 31 Mart akşamı bu seçim bitecek. Yine biz buralarda oturacağız.

Üzüntüsü bir gün sürüp bitecek. Yine bir araya geleceğiz, sohbet edeceğiz. Ben bu konuda herkesin kendi taraftarına sahip çıkmasını ben özellikle istiyorum. Burdur’umuza yakışan da budur” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive