EkonomiGündemManşetBurdur’da 300 kişilik iş için; 2984 kişi başvurdu

10 ay ago

Burdur’da İŞKUR’un Toplum Yararına Programları (TYP) kapsamında işe alınacak 300 kişi için noter huzurunda kura çekimi  25 Eylül 2019 Çarşamba günü  yapıldı. Temizlik ve güvenlik elemanı olarak ilimizde belli bir süreyle çalıştırılacak 300 kişi için 2984 kişi başvurmuştu… Merkez ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne İş Kur aracılığı ile 300 temizlik personeli ve 103 güvenlik görevlisi alımı için Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonunda kura çekimi gerçekleştirildi.

Kura çekimi için Noter, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve İş Kur Yetkilileri hazır bulundu. Tamamen şeffaf ortamda Noter huzurunda yapılan kura çekimine binlerce Burdurlu katıldı.  Burdur Merkez ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine alınacak 300 temizlik personeli için bayan erkek olmak üzere 2984 kişi başvurdu. Okullarda görev yapmak üzere alınacak 103 güvenlik görevlisi için de 400 başvuru yapıldı.Kura çekimi temizlik görevlilerinin belirlenmesi ile başladı.

Binlerce kişi nefeslerini tutarak, içerisinden dualar ederek kurada adının çıkmasını heyecanla beklediler.

Kurada adı çıkan bayanlar mutluluk çığlıkları atarak sevinçlerini dile getirdiler. Kurada adı çıkarak milli eğitimde görev yapacak olan bayanlar yıllardır bu tür kuralara katıldıklarını ve ilk defa adlarının çıktığını ve çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive