Sağlık Bakanlığı Tarafından İlimize 3 adet 4×2 acil yardım ambulansı tahsis edildi.

Acil sağlık hizmetlerinin hızlı, etkin ve eksiksiz bir şekilde sürdürülebilmesi için kullanılan ambulansların öneminin büyük olduğunu ifade eden AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi; “Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize 3 adet yeni ambulans ihtiyaç durumuna göre Tefenni 1 nolu, Yeşilova 1 nolu ve Merkez 3 nolu acil sağlık hizmetleri istasyonlarına tahsis edilmiş bulunuyor. Böylelikle Acil sağlık hizmetlerimiz bünyesinde bulunan ambulanslarımızın yeni eklenen ambulanslarımız ile yaş ortalaması daha da gençleşmiştir. İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan ambulansların dağılımı 1 adet Yoğun Bakım(obez) ambulansı, 1 Adet Yeni Doğan Transport (kuvözlü) Ambulansı, 1 Adet Kar Paletli 4×4 Ambulans, 10 adet 4×4 Acil Yardım Ambulansı, 33 Adet Acil Yardım Ambulansı şeklinde olup toplamda 46 adettir. İlimiz her yatırımda olduğu gibi sağlık alanında en iyi neyse onu hak etmektedir.

Salgın hastalık nedeniyle ilimizdeki sağlık çalışanlarımız ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımızdaki görevli personeler, büyük bir fedakarlık örneği sergiliyor.   Pandemi döneminde sağlık kamu hizmetini etkin ve yaygın olarak vatandaşlarımıza götüren bütün sağlık çalışanlarımıza, ilimiz adına teşekkür ediyorum.

Ayrıca bu ambulansların tahsis edilmesinde büyük emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya ve Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’a teşekkür ediyorum” dedi.