Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Kritik Kabine Toplantısı! Ne Zaman ve Saat Kaçta? Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Kritik Kabine Toplantısı! Ne Zaman ve Saat Kaçta?

28 Haziran 2024 Cuma günü Tunceli'nin Pülümür ve Pertek ilçelerinde geniş çaplı elektrik kesintileri yaşanacak. Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.'den yapılan açıklamaya göre, işletme bakım çalışmaları nedeniyle birçok mahalle ve köyde elektrik kesintisi uygulanacak.

Pülümür ilçesinde Elmalı Köyü Çay Mezra, Elmalı Köyü Küllü Mezra, Kırdım Köyü, Şampaşakaraderbent Köyü, Üçdam Köyü, Mezra Köyü Salörde Mevkii, Derindere Köyü, Dağyolu Köyü Dağyolu Mevkii, Bardakçı Köyü Sahnezer Mezra, Bardakçı Köyü, Elmalı Köyü, Süleymanuşağı Köyü, Kuzulca Köyü Çay Mezra, Kuzulca Köyü Yonça Dere Mezra, Kuzulca Köyü Değirmen Mezra, Taşlık Köyü Evcik Mezra, Ünveren Köyü, Yarbaşı Köyü, Senek Köyü, Dağyolu Köyü Armağan Mezra, Başkalecik Köyü'nde 10:00-16:00 saatleri arasında 6 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin nedeni işletme bakım çalışması olarak açıklandı.

Pertek ilçesinde ise Camikebir Mahallesi ve Derebaşı Mahallesi'nde 10:00-16:00 saatleri arasında 6 saat süreyle elektrik kesintisi uygulanacak. Bu kesintinin nedeni de işletme bakım çalışması olarak belirtildi.

Vatandaşların, kesinti saatlerini göz önünde bulundurarak günlük planlarını yapmaları ve elektronik cihazlarını korumaları öneriliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ