28 Haziran 2024 Cuma günü Siirt'in Merkez, Kurtalan ve Şirvan ilçelerinde geniş çaplı elektrik kesintileri yaşanacak. DEDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, bakım ve şebeke çalışmaları nedeniyle birçok mahalle ve köyde elektrik kesintisi uygulanacak.

Merkez ilçesinde Yeni (Gökçebağ) ve Barış mahallelerinde 10:30-17:30 saatleri arasında 7 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin nedeni KET kapsamında TR16 trafosundan çıkış alınıp AG'de faz ilavesi çalışması olarak açıklandı. Ayrıca, Meşelidere Mahallesi'nde 10:00-11:00 saatleri arasında 1 saat süreyle elektrik kesintisi uygulanacak. Bu kesintinin nedeni özel müşteriler tarafından trafoda ölçü devre kontrolü yapılması olarak belirtildi. Halenze Mahallesi'nde ise 09:00-16:00 saatleri arasında 7 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin nedeni AG hat bakımı olarak açıklandı. Doğan Mahallesi'nde de 08:30-11:00 saatleri arasında 2 saat 30 dakika süreyle elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintinin nedeni KET kapsamında 96A trafosundan çıkış alınıp bağlantı çalışması yapılması olarak belirtildi.

Kurtalan ilçesinde Demirkuyu, Çalıdüzü, Toytepe ve Tuzla mahallelerinde 08:30-17:30 saatleri arasında 9 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin nedeni Toytepe Köyü Tuzla Mezrası'nda alpek çekimi ve enerjilendirme çalışması olarak açıklandı. Ayrıca, Atalay, Y.Dibekli, Teylan, Bağlıca, Aydemir, Üçpınar, Kargılı, Tatlı, Ergüven, Aşağı Dibekli, Yeniköprü, Aşağı Bişer, Kayalisu, Akçalı, Beykent, Ağaçlıpınar, Balıklı, Yürekveren, Çeltikbaşı, Yeşilkonak, Tulumtaş, Akbulut mahallelerinde 09:00-11:00 saatleri arasında 2 saat süreyle elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintinin nedeni müşterek direk çalışması olarak belirtildi.

2024 YKS Sonuçları Açıklanıyor! İşte Açıklanma Tarihi ve Detaylar 2024 YKS Sonuçları Açıklanıyor! İşte Açıklanma Tarihi ve Detaylar

Şirvan ilçesinde Kayahisar, Çeltikyolu, Elmadalı, Gözlüce, Oya, Suludere, Cevizlik, Ayn Kebir, Bistan, Kesmetaş, Bindal, Hatti, Merkez, Nallıkaya, Turgutlu, Atmaca, Tüylüce, Evsel, Yamaçlı, Çöğürlü, Ormanlı, Aktaş, Suluyazı, Halenze, Kayalı, Kale, Hıdran, Bombat mahallelerinde 07:00-15:30 saatleri arasında 8 saat 30 dakika süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin nedeni 3. seviye bakım kapsamında Karaca Kök'te hat bakımı yapılması olarak açıklandı.

Vatandaşların, kesinti saatlerini göz önünde bulundurarak günlük planlarını yapmaları ve elektronik cihazlarını korumaları öneriliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ