28 Haziran 2024 Cuma günü Şanlıurfa'nın Viranşehir, Haliliye, Ceylanpınar, Harran ve Siverek ilçelerinde geniş çaplı elektrik kesintileri yaşanacak. DEDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, OSOS çalışmaları, hücre değişimi ve hat bakımı nedeniyle birçok mahalle ve köyde elektrik kesintisi uygulanacak.

Viranşehir ilçesinde Karınca, Konak Yeri, Dikili, Pınarlar, Keçeli, Kervansarayı, Kumçeşme, Kargalı, Demirci, Kadıköy, Adaköy, Dinçer, Gölcük, Ballıca, Gözler, Güleryüz, Aşağıtınaz, Büyükgörümlü, Küçüktopça, Oğlakçı, Yukarışölenli, Altınbaşak, Koşulu, Burç ve İsa Harabesi mahallelerinde 13:00-15:00 saatleri arasında 2 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin nedeni OSOS çalışması olarak açıklandı.

Bartın'da İşkur Personel Alımı Yapacak Bartın'da İşkur Personel Alımı Yapacak

Haliliye ilçesinde Sancaktar, Sırrın ve İmam Bakır mahallelerinde 13:00-17:00 saatleri arasında 4 saat süreyle elektrik kesintisi uygulanacak. Aynı gün Sırrın, Konuklu ve Şeyhçoban mahallelerinde ise 10:35-17:00 saatleri arasında 6 saat 25 dakika süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintilerin nedeni hücre değişimi ve ilave trafo çalışması olarak belirtildi.

Ceylanpınar ilçesinde Ayrıdüşen, Tekneli, Yaban, Karakuzu, Toklu, Germen ve Sergen mahallelerinde 10:00-16:00 saatleri arasında 6 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Bu kesintinin nedeni OSOS çalışması olarak açıklandı.

Harran ilçesinde Bozceylan, Aşağıyakinyol, Aşağı Yeşilova ve Yukarıyakinyol mahallelerinde 09:00-18:00 saatleri arasında 9 saat süreyle elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintinin nedeni 3. seviye bakım çalışması olarak belirtildi.

Siverek ilçesinde Kavaklıdere ve Söylemez mahallelerinde 09:00-18:00 saatleri arasında 9 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin nedeni hat bakımı olarak açıklandı.

Vatandaşların, kesinti saatlerini göz önünde bulundurarak günlük planlarını yapmaları ve elektronik cihazlarını korumaları öneriliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ