27 Haziran 2024 Perşembe günü Van'ın Bahçesaray, Özalp, Gürpınar, İpekyolu, Erciş ve Saray ilçelerinde geniş çaplı elektrik kesintileri yaşanacak. VEDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, planlı bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle birçok mahalle ve köyde elektrik kesintisi uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Kritik Kabine Toplantısı! Ne Zaman ve Saat Kaçta? Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Kritik Kabine Toplantısı! Ne Zaman ve Saat Kaçta?

Bahçesaray ilçesinde Akyayla, Altıntaş, Bağcılar, Cevizlibelen, Çömlekçi, Güneyyamaç, Kartal, Paşaköy, Yaşlıkavak ve Yaylakonak mahallelerinde 10:00-17:00 saatleri arasında 7 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin nedeni planlı bakım ve onarım çalışması olarak açıklandı.

Özalp ilçesinde ise Aşağımollahasan, Bağrıaçık, Boyaldı, Çamurlu, Gültepe, Hazine, Karlıyamaç, Sugeçer, Yukarıayazca, Yukarıçavdarlık ve Yukarimollahasan mahallelerinde 10:00-17:00 saatleri arasında 7 saat süreyle elektrik kesintisi uygulanacak.

Gürpınar ilçesinde Elaçmaz ve Umut mahallelerinde 10:00-17:00 saatleri arasında 7 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Aynı gün Güleçler, Yedisalkım ve Yurtbaşı mahallelerinde ise 09:00-17:00 saatleri arasında 8 saat süreyle elektrik kesintisi uygulanacak.

İpekyolu ilçesinde Çalımlı ve Dibekli mahallelerinde 10:00-17:00 saatleri arasında 7 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak.

Erciş ilçesinde Alkanat, Gölağzı ve Tekevler mahallelerinde 09:00-17:00 saatleri arasında 8 saat süreyle elektrik kesintisi uygulanacak.

Saray ilçesinde ise Saltuk Karakolu'nda 09:00-17:00 saatleri arasında 8 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak.

Vatandaşların, kesinti saatlerini göz önünde bulundurarak günlük planlarını yapmaları ve elektronik cihazlarını korumaları öneriliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ