GündemİlçeManşetAğlasun’da ‘Mamak Kurtuluş Göleti’ yatırımı

4 hafta ago

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur il genelinde öne çıkan kamu yatırımlarından biri olan sulama yatırımları hakkında bilgiler vermeye devam ediyor. DSİ’nin sahada yürüttüğü yatırımlardan biri de; Ağlasun Mamak bölgesindeki Kurtuluş Göleti.

Geçtiğimiz hafta Burdur’da yerel gündemi meşgul eden yeni Hastane yapımı ile ilgili tartışmaların, karşılıklı açıklamaların ardından AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ile Yasin Uğur, yeni haftaya Mamak Göleti açıklaması ile başladılar. “BİZ İŞİMİZE BAKALIM, BİZİM İŞİMİZ ESER BIRAKMAK, YATIRIM ve HİZMET YAPMAK”  başlığıyla kamuoyu ile paylaşılan Vekillerin açıklamasında; Ağlasun Mamak Kurtuluş Göleti’nin3950 dekar araziyi sulayacağını vurguladılar.

Burdur’da DSİ yatırımları kapsamında Kurtuluş Göleti içinde ödenek ayrıldığını belirten Milletvekili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur; “Hükümetimizin Burdur’umuza yapmış olduğu gölet yatırımları ile üreticilerimizi sulu tarımda kolaylıklar sağladı. Ağlasun İlçemiz Mamak Köyümüzde yapımına başlanan Kurtuluş Göletimizin inşaatı devam etmekte. Tarım ve Orman Bakanlığımız DSİ Genel Müdürlüğümüz bütçesinden 1.750.000 TL ÖDENEK AYIRDI. Yine ek ödenekler için görüşmelerimiz devam edecek. Kuruluş Göletimizde Gövde altı sıyırma kazısı, gölet ulaşım yolları, kondüvi ve enjeksiyon imalatları tamamlanmıştır. Derivasyon kanalı kazısı tamamlanmıştır. Derivasyon hattı tamamlanmıştır. Gövde imalatları devam etmektedir.2020 Yılı ödeneklerimizle de gövde imalatları tamamlanacaktır. Göletin tamamlanması ve faaliyet geçmesi ile birlikte 3950 DEKAR ARAZİ SULAMASI gerçekleşecektir. Üreten Burdur’umuzda üreticilerimiz için çalışmalarımız devam edecek.” açıklamasında bulundular.

Kodlama : SadeMedia Interactive