GenelGündemManşet24 Nisan Cuma Koronavirüs Tablosu

1 ay ago

Sağlık Bakanlığı’nın 24 Nisan 2020 Cuma günü açıkladığı, son güncel koronavirüs (KOVID-19) hastalığı tablosunda, sevindirici gelişme…
Bilim adamlarının son günlerde sıkça vurguladıkları, dikkat çektikleri verilerden biri olan, iyileşen hasta sayısı ile günlük yeni vaka sayısında, 24 Nisan rakamları, salgının kontrol altına alınma noktasında umut veriyor.
Türkiye’de ilk kez korona ile mücadelede, iyileşen hasta sayısı, günlük yeni vaka sayısının üzerine çıktı. Bugünkü vaka sayısı 3.122, bugün iyileşen hasta sayısı 3.246

TÜRKİYE’de SALGININ KONTROL ALTINA ALINMAYA BAŞLADIĞINI GÖSTEREN İLK İŞARET

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,24 Nisan 2020 Cuma günü itibariyle Türkiye’deki koronavirüs vaka ve can kaybı sayısına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Bakan Koca’nın açıklamasına göre, Bugün yapılan 38.351 testte bugünkü vaka 3.122, vefat sayısı ise 109 oldu. Böylece koronavirüsten yaşamını yitiren kişi sayısı 2.600’e ulaştı. Toplam vaka sayısı ise 104.912 oldu.

Bakan Koca; “Son 24 saat içinde taburcu olan hasta sayısı, bugüne kadar iyileşen toplam hasta sayısının yaklaşık %15’ini oluşturuyor. Taramada, erken tanı ve tedavide başarılıyız. BU NOKTADAN GERİ DÖNÜŞ OLMAMALI. Alınan sonuçlara tedbirle destek şart. Bize güç verin. ” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive