GündemManşet21. EMITT TURİZM FUARI’NDA BOY GÖSTERİYORUZ (Burdur tanıtılıyor)

3 sene ago

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT; 21. kez kapılarını 26 Ocak 2017 Perşembe günü açtı. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın açılışını gerçekleştirdiği EMITT Fuarı’nda Burdur’da boy gösteriyor.

Burdur’un sahip olduğu değerler, taşıdığı potansiyel, böylesine önemli bir organizasyonda en iyi şekilde tanıtılarak, ilimizin turizm pastasından aldığı payın büyütülmesi hedefleniyor. İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar alanında başlayan 21. EMITT Fuarı açılışına Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek de katıldı.

Komşu ilimiz Isparta ile yanyana olan Burdur standı, Burdur Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Burdur Belediyesi, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla oluşturuldu. Burdur’un değerlerinin tanıtıldığı Burdur standının en öne çıkan stantlarından biri olması hedefleniyor.

Dünya’nın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren EMITT, bu yıl 70 bin metrekarelik 12 salonda 80 ülkeden 5.000 kurum ve kuruluşu ağırlayacak, fuarda 60 bin ziyaretçi bekleniyor.

Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT; fuar boyunca devam eden “Turizmde Yeni Hedefler ve Stratejiler”, “Özgünlükleriyle Markalaşan Şehirler” ve “Kent, Kültür ve Yaşam: Mardin” başlıklı panellerle sektöre bilgi akışı sağlayacak. EMITT süresince katılımcılar tarafından hazırlanan çeşitli sahne gösterileri ve stant etkinlikleri de gerçekleşecek. Seyahat tutkunlarının buluşma noktası olan EMITT, 29 Ocak Pazar akşamı sona erecek.

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde yer alan EUF -E Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı- EMITT; 26 -29 Ocak 2017 tarihleri arasında 21. kez düzenleniyor. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 70.000 m²’lik 12 salonda gerçekleşen fuarda, 80 ülkeden 5 bin kurum ve kuruluş, Dünya’nın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil destinasyonlarını tanıtıyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive