GündemManşetSağlık‘OTOBÜS ŞOFÖRÜ’ kalp krizi geçiren yolcuyu hastaneye yetiştirdi

8 ay ago

Burdur’da özel halk otobüsü şoförü, kalp krizi geçiren yolcusunu hastaneye yetiştirdi. 

Burdur şehir içi özel halk otobüsünde 16 Kasım günü seyahat eden yolculardan biri aniden fenalaştı.Şehir içi özel halk otobüsü şoförü Öner Arıkan, aracında kalp krizi geçiren H.B’yi güzergâhın dışına çıkarak hastaneye götürdü.

Şehir içi yolcu otobüsü şoförlüğü yapan Öner Arıkan aracına binen yolcu H.B’nin rahatsızlandığını fark etti. H.B’in yardım istemesi ve kötü olduğunu söylemesi üzerine, şoför Arıkan takip etmesi gereken güzergâhtan çıkıp, Burdur Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne gitti. Burada ilk müdahalesi yapılan H.B, ardından Isparta’ya sevk edildi.

“Hiç düşünmeden güzergâhımı değiştirdim”

Olayla ilgili konuşan şoför Öner Arıkan, “Plaj seferinden dönüyordum. Yaşlı teyzenin telefonda konuşurken ben iyi değilim, fenalaşıyorum dediğini duydum. Yanımda ki iş arkadaşım olan Mehmet Bal’a teyzenin yanına gidip durumunu sormasını istedim.  Teyze yarı baygın ve yüzü bembeyaz bir şekilde tekrar ben iyi değilim beni Karasenir’de indirin taksi çağırdım dedi. Bir şeylerin kötü gittiğini fark ettim ve hiç düşünmeden rotayı köprübaşından en kısa yola çevirerek Burdur Devlet Hastanesi Acil Servisine geldim ve hemen hemşireleri çağırıp teyzeyi otobüsten aldırdım ve hemen müdahale edildi.” Dedi

Kodlama : SadeMedia Interactive