EkonomiManşetBurdur esnafı gazetemize konuştu: “2017 YILI BEKLENTİLERİN ALTINDA GEÇTİ”

3 sene ago

2018 yılına sayılı günler kala Burdur’daki esnaflardan 2017 yılı değerlendirmeleri aldık. Bayan Kuaförü işletmecisi Fatmagül Erşimşek, Ayakkabı Mağazası işletmecisi Bahattin Sert, Mobilya Mağazası İşletmecisi Eylem Üresin, Ceviz Ezmesi işletmecisi Mehmet Özgün, Market İşletmecisi Osman Yavuz Arslan, Fast food İşletmecisi İsmail Demirtaş gibi farklı iş sektörlerindeki esnaflar 2017 yılını değerlendirerek 2018 yılın- dan beklentilerini aktardılar.

2017 yılını değerlendiren şehrimizdeki esnaflar “2017 yılı beklentilerimizin altında geçti. 2016 yılında ülkemiz açısından birçok talihsiz olay yaşadık. Bunların başında 15 Temmuz darbe girişimiydi. Ülkemiz açısından en karanlık tarih diyebileceğimiz 15 Temmuz olaylarının ardından biz esnaflar da ekonomik olarak çöküntü yaşadık. 2017 yılında ise, Ülkemiz artık büyük bir arbedeyi birlik ve beraberlik içerisinde atlattı, işlerimiz de artık düzene girer diye düşünüyorduk, ama 2017 yılı da bizim için hayal kırıklığı içerisinde geçti.

Terör olayları, Müslüman ülkelerdeki iç savaşlar, Arakan Müslümanlarının yaşadığı zulümler son olarak ta Kudüs olayı bizleri çok üzdü. Tabi ülke olarak bu olaylar bizleri de hem ruhen hem ekonomik olarak çok etkiliyor. Altın ve dolar fiyatları çok yüksek. İnsanların alım gücü düşük. Her geçen yıl biz esnaflar büyüyeceğimize aksine küçülüyoruz” dediler.

2018 yılından beklentilerini de açıklayan esnaflar; “öncelikle sağlık, mutluluk ve barış dolu bir yıl olmasını diliyoruz.

Terör olaylarının bitmesi, artık şehit haberlerinin gelmemesini istiyoruz. Müslümanların zalimlerden gördüğü işkencelerin bitmesini ve tüm İslam Ale- mine huzur gelmesini temenni ediyoruz. İnşallah ekonomik açıdan da güzel bir yıl olur ve özellikle bizim gibi küçük esnaflara bereketli gelir” diye konuştular.

Kodlama : SadeMedia Interactive