Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan 20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvuruları, hızla artarak devam ediyor. Başvuru süresinin sona ermesine kısa bir süre kala, öğretmen adaylarının yoğun ilgisiyle karşılaşan atama sürecinde, mülakata girecek aday sayısı da belirlendi.

Şu ana kadar yapılan değerlendirmelere göre, başvuruların 63 binden fazla olduğu bildirildi. Ancak başvuruların devam etmesiyle bu sayının 70 bini aşması bekleniyor. Özellikle son başvuru tarihine doğru artan yoğun ilgi, Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerini memnun ediyor.

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için yapılacak mülakatlara katılacak aday sayısı da belirlendi. Toplam kontenjanın 3 katı kadar adayın mülakata çağrılacağı açıklandı. Bu doğrultuda, toplamda 60 bin öğretmen adayının mülakatlara alınacağı belirtildi.

1.629 Memur Alımı Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı 1.629 Memur Alımı Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı

Öğretmen adayları, başvurularını Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. Belirlenen taban puanlara sahip adaylar, başvurularını tamamlayarak atama sürecine katılabilecekler.

Öğretmen ataması için son başvuru tarihi 30 Mayıs olarak belirlenmiş durumda. Başvuruların ardından mülakatlar yapılacak ve uygun görülen adaylar atanmaya hak kazanacaklar. 

Kaynak: HABER MERKEZİ