Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ncı Bölge Müdürlüğü tarafından Manavgatta 2 dişi alageyik doğaya bırakıldı.
Tarım ve Orman Bakanlığı’nca, 2020 yılı içerisinde Alageyik Yerleştirme Sahası olarak ilan edilen Manavgat-Beydiğin Mahallesi Kapan bölgesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ncı Bölge Müdürlüğü Mayıs ayında bırakılan 15 erkek alageyiğin ardından 2 dişi alageyikte bölgeye yerleştirildi.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ncı Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada aynı bölgeye önümüzdeki günlerde 13 dişi alageyik daha yerleştirileceği belirtildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından 2020 yılı içerisinde Alageyik Yerleştirme Sahası olarak ilan edilen Manavgat İlçesi Beydiğin Mahallesi Kapan bölgesine, ilk etapta Mayıs ayında nesli tükenme tehlikesi altında olan Eşen Adası Alageyik Üretme İstasyonu’nda üretimi gerçekleştirilen 15 erkek alageyik bırakılmıştı. Alageyikler için 3 dönümlük alan 2 metre yüksekliğinde tel örgüyle çevrilerek adaptasyon alanı oluşturuldu. Getirilen geyikler burada yaklaşık 10 gün kaldıktan sonra 14 bin 594 hektarlık yerleştirme alanına salınacaklar. Bölgedeki foto kapanların yanı sıra Mayıs ayında bölgeye yerleştirilen 6 tane alageyiğe uydu bağlantılı veri aktaran tasma takıldı. Geyikler bu tasmalarla 7/24 yakından takip ediliyor.