ManşetTurizmSalda Gölü’nde ziyaretçi sayısının 2019 yılı sonuna kadar; 1 MİLYONU AŞMASI BEKLENİYOR

10 ay ago

Son yıllarda yaptığı patlama, gördüğü yoğun ilgi ile Burdur’un en önde gelen turizm değerlerinden biri haline gelen Salda Gölü, 2019 yaz turizm sezonunda tarihi rekor ziyaretçi sayısını kırmaya da hazırlanıyor.

Geçtiğimiz hafta, ‘Millet Bahçesi’ tartışmalarıyla ülke gündemine yerleşen, sosyal medyada trend konu başlığı olan Salda Gölü, çevre tartışmalarının yanı sıra ziyaretçi sayılarıyla da medyanın ilgisini çekmeye devam ediyor.

Turkuaz rengi, bembeyaz kumsalları ile çekim merkezi olmayı sürdüren Salda Gölü’nü, 2019 yılı sonunda kadar 1 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Salda Gölü ilel ilgili gelişmeleri yakından takip eden, özellikle de Salda bölgesinde sağlıklı bir turizm alt yapısının kurulması için çaba gösteren Vali Hasan Şıldak, önceki gün yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilimizde alınan tedbirlerin görüşüldüğü, trafik önlemlerinin masaya yatırıldığı toplantı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Burdur’da artan turizm hareketlerine de dikkat çekerek, bayram tatilinde Burdur’da da turizm faaliyetlerinin daha da artacağını, yoğun ilgi görecek yerlerin başında da Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nün geldiğini belirtti.

Vali Şıldak, doğa harikası Salda Gölü’nü ziyaret edenlerin sayısının Temmuz 2019 itibariyle 600 bini geçtiğini belirterek, yıl sonunda bu sayının 1 milyonu aşmasını beklediklerini bildirdi.

Vali Şıldak, il’de Kurban Bayramı tatili dolayısıyla alınacak tedbirlerin değerlendirildiği toplantıda yaptığı konuşmada, Burdur’daki ören yerleri ve müzelerin ziyaretçi sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 60’ın üzerinde arttığını söyledi.

Salda Gölü’nün ziyaretçi sayısı hakkında da bilgi veren Şıldak, “Salda Gölü ziyaretçi sayısında bu yıl 600 bini aştık. Yıl sonunda bir milyonun çok üzerinde bir sayıyla Salda Gölü’ndeki sezonu kapatacağız. Gölde yapılan bütün düzenlemeler, çevreye son derece duyarlı, çevre kirliliğini önlemeye ve aynı zamanda turizmin gerektirdiği günübirlik hizmetleri vermeye yönelik.” diye konuştu.

Vali Şıldak, göl’ün çevresindeki doğal sit alanında ve yakınında izinsiz yapılaşmaya izin vermediklerini anlattı.

Projelendirdikleri alanlardaki çalışmalarda doğaya ve çevreye saygılı malzemeler kullandıklarını vurgulayan Şıldak, “Alanda çevre kirliliği oluşturmayacak uygulamaları hayata geçiriyoruz. Bu anlamda gölümüzün bulunduğu Beyaz Adalar bölgesinde gerçekleştirdiğimiz düzenlemeler ve günübirlik hizmetlere ilişkin kat ettiğimiz mesafe ortada. Basındaki haberleri de bu konudaki çalışmalarımızın sonuçlarının iyi bir yansıması olarak görüyorum.” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive