GündemManşetSiyaset1971 Burdur depreminin 49. yıl dönümünde; AK Parti heyetinden, Yazıköy ve Yarıköy ziyareti

2 hafta ago

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, DSİ Burdur İl Şube Müdürü Ali Kılcı ile birlikte, 12 Mayıs 1971 Burdur depreminin 49’uncu yıl dönümünde; Yazıköy ve Yarıköy’e ziyarette bulunarak, köylere yapılan çalışmalar ile yapılması planlanan yeni faaliyetler hakkında muhtarlar ve köylülerle istişarelerde bulundular…

BAŞKAN MENGİ’DEN YAZIKÖY ve YARIKÖY’e ANLAMLI GÜNDE ZİYARET

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi; “1971 yılında meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmak için Yazıköy ve Yarıköy’ümüze ziyarette bullunduk. Burdur’da, 12 Mayıs 1971’de meydana gelen ve 57 kişinin yaşamını yitirdiği deprem hala unutulmuş değil. Büyüklerimiz o gün yaşananları dünmüş gibi hatırlıyor. Allah bir daha böyle bir acı göstermesin. Bütün hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin. Allah bize daha güzel günler nasip eylesin. Bugün aynı zamanda köylerimizdeki yapılan, yapılması planlanan çalışmaları da yerinde görmek istedik. İl Özel İdaresi ekiplerimiz ve DSİ Müdürlüğümüz çalışmalarını sürdürüyor. Köylerimize vatandaşımız yararına bir hizmet yapabiliyorsak ne mutlu bizlere, Yazı köyde aile büyüklerimin 1971-1975 yilları arası kaldığı mekanları da görme fırsatımız oldu ve ailemizin köyümüzdeki hatıralarını anmış olduk” diye konuştu.

İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık da; “Bugün köylerimize hem anlamlı bir ziyaret gerçekleştirmek hem de yapılan çalışmaları yerinde incelemek istedik. 1971 yılında hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bugün yıl dönümlerinde bir kez daha yad ediyoruz. Allah bu acıları bir daha yaşatmasın. AK Parti Burdur İl Başkanımız Volkan Mengi, Burdur DSİ Şube İl Müdürümüz Ali Kılcı ve Merkez İlçe Başkanımız Hüseyin Okan ile birlikte Muhtarlarımızla istişarelerde bulunarak onların taleplerini dinledik. Yazıköyümüzde DSİ tarafından yapılan dere ıslahı çalışmasını ve İl Özel idaremizden yapılması istenilen kilit parke yolu ile Yarıköyümüzde yapılması planlanan düğün salonu yeri, Kilit Parke yol çalışması yerlerinde incelemelerde bulunduk. Köylerimizde Vatandaşlarımızın rahat yaşam sürebilmeleri için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive