ManşetSağlıkGÖNÜL İŞİDİR; Kızılay üyesi olmak

11 ay ago

Türk Kızılayı Burdur Şubesi Üyeleri ve gönüllüleri  16 Haziran 2019 Pazar günü bir araya geldi. Kızılay Burdur Şubesi’nin yeni Baş- kanı Şahali Kaya İstasyon Park’ta düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında derneğin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

7-8 ay önce Dernek Başkanlığına getirilen ve Yönetim Kurulunu oluşturan, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Öğretim Görevlisi (Jeoloji Yüksek Mühendisi) Şahali Kaya kendisini, yönetimini ve Burdur Şubesini daha yakından tanıtma maksatlı bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Kaya’nın basın toplantısına Yönetim Kurulu Üyelerinin yanısıra çok sayıda üniversite öğrencileri ve aynı zamanda da ‘Kızılay gönüllüleri’ katıldı.

Türk Kızılayı Burdur Şubesi Başkanı Şahali Kaya yaptığı basın toplantısında Türkiye’de ve Burdur’da Kızılay Üyesi olmak ve yönetiminde bulunmanın gönül işi olduğunu, gönüllülük esasına göre çalışıldığını belirtti.

Burdur’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren ve Türkiye’de ve Burdur’da Kızılay üyesi olmak ve yönetiminde bulunmanın gönül işi olduğunu, gö- nüllülük esasına göre çalışıldığını ifade eden Türk Kızılayı Burdur Şubesi Başkanı Şahali Kaya; “Göreve geldikten sonra genç arkadaşlarımızla 500’ün üzerinde ihtiyaç sahibine ulaştık. Hedefimiz Bur- dur’da ihtiyaç sahiplerinin tümüne ulaşabilmek. Burdur halkından Kızılay’ımıza destek bekliyoruz” dedi.

 Kurban Bayramı’nda destek bekliyor

Kaya açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Geçen bayramda Burdur Gönüllülerinin desteği ile titizlikle incelediğimiz muhtaç ailelere desteğimiz oldu. Bunu Kurban bayramında da yapa- cağız. Geçen bayram marketler önüne stand kurduk Burdur halkı destek verdi. 507 koli topladık. Il ve ilçeler ve köylere dağıtım yaptık. Kıyafet yardımı da yap- maya devam ediyoruz. Kurban bayramında ayni yolla Burdur halkından destek ve yardim bekliyoruz. Deri ve et  toplama işini de yapacağız.”

Bu iş gönül İşidir

Üniversiteli ve genç Kızılay gönüllülerine seslen Başkan Kaya; “Bu iş bir gö- nül işidir, hepimizin bir yerlerde bir görevi var. Zamanımız ve imkanımız el verdiği müddetçe daha çok ihtiyaç sahibine ula- şabilmek. Siz genç arkadaşlarımızın burada bulunmanızdan mutluluk duyuyorum.Sizler sayesinde ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ve bir sıkıntıyı gidermek hem ihtiyaç sahiplerine hem de bizlere mutluluk veriyor. Sizlere gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive