EğitimGündemİlçeManşetKaramanlı’da robotik kodlama atölyesi

12 ay ago

Vali Hasan Şıldak, Kemer ve Karamanlı ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemede bulundu, çeşitli açılışlara katıldı. Karamanlı Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, “Karakod: Karamanlı Kodluyor” robotik kodlama projesi çerçevesinde Halk Eğitim Merkezi binasında, hayırseverlerin yardımıyla 142 bin lira maliyetle atölye kuruldu. Atölyenin açılışında öğretmenler tarafından yapılan sunumu dinleyen Vali Hasan Şıldak, öğrencilerin yaptığı çalışmaları inceledi. Vali Şıldak, gazetecilere yaptığı açıklamada, robotik kodlama projesinin Karamanlı Kaymakamlığı ile hayırsever vatandaşlar tarafından hayata geçirildiğini söyledi. Hedeflerinin, her ilçede en az bir tane modern eğitim hizmeti veren böyle bir atölyenin kazandırılması olduğunu dile getiren Şıldak, “Bunun için çaba gösteriyoruz. Karamanlı’da böyle bir açılışta bulunmak anlamlı. Çünkü çok başarılı okullarımız var burada. Ümit ediyoruz ki bu tür imkanlar verildikçe çocuklarımız, öğretmenlerimiz çok daha iyilerini ortaya koyacaklar ve ülkemizin gelişimine katkı sunmaya devam edecekler” diye konuştu.

Programına Kemer İlçesi ile başlayan Vali Şıldak, Kaymakam V. Rabia Naçar ve Kemer Belediye Başkanı İsmail Özay’ı ziyaret etti. Hayırlı olsun dileklerini ileten Vali Şıldak, Kaymakam Naçar ve Başkan Özay’a çalışmalarında başaralar diledi.

Kemer programına hayırsever iş adamı Emin Gülmez’in destekleri ile oluşturulan Kemer İlkokulu Robotik Kodlama Sınıfı’nın açılışı ile devam eden Vali Şıldak, ayrıca okul yönetimi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü katkıları ile oluşturulan Zeka Oyunları Sınıfı, Resim Atölyesi, Müzik Atölyesinin açılışlarını yaptı. Açılışı yapılan sınıf ve atölyeleri gezen Vali Şıldak yetkililerden, oluşturulan sınıf ve atölyelerle ilgili bilgi aldı.

EĞİTİM ÇALIŞMALARINA SİVİL KATKILAR ÇOK DAHA DEĞERLİ

Vali Hasan Şıldak, Kemer İlkokulundaki açılış programında yaptığı konuşmada; “Kemer İlçemizde böyle bir hizmetin hep beraber açılışını yapacak olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tabi Emin Gülmez bey İlimizde bizimde yakından tanıdığımız çok değerli bir iş insanımız. Yaptığı bütün işleri sağlam ve düzgün yapan ama çevresine özellikle eğitim olmak üzere diğer alanlara sosyal katkılar sağlamaktan da geri kalmayan bir insan. Eğitime yapılan bütün yatırımlar bütün desteklerde bir şekilde amacına ulaşıyor. Bu tür atölye çalışmaları yeni eğitim konsepti içinde çok değerli çok anlamlı. Burada yaptığı maddi katkı, ümit ediyorum ve öğlesine inanıyorum ki çocuklarımıza Milli ve manevi değerler açısından bilinç, şuur kazandırmak. Aynı zamanda bilimsel teknik ve yöntemleri en modern şekilde burada uygulamaya sunacak. Hem kendisine, ekibine buraya yaptığı değerli katkı için teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Aynı zamanda okul yönetimimizi, Milli Eğitim Camiamızı okulumuzda gerçekleştirdikleri diğer atölye ve ilave çalışmalardan dolayı kutluyorum. Eğitim çalışmalarına devletimiz çok önem veriyor ama bu tür sivil katkılar çok daha değerli çok daha anlamlı. İlçemize eğitim alanında bu yapılan çalışmanın, bu değerli katkının hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

KARAMANLI İLÇESİNE ZİYARETTE BULUNDU

Vali Hasan Şıldak, Karamanlı İlçesi programı kapsamında, Karamanlı Halk Eğitim Merkezine ait binada, Karamanlı Kaymakamlığı tarafından, “Karakod: Karamanlı Kodluyor” robotik kodlama projesi çerçevesinde oluşturulan atölyenin açılışını yaptı.

Açılışın ardından öğretmenler tarafından verilen sunumu dinleyen Vali Şıldak, sonrasında öğrencilerin yaptığı çalışmalarını inceledi. Karamanlı ilçesi programının son bölümünde yapımı tamamlanan Hakan Sevim Fen Lisesi öğrenci yurdunda incelemelerde bulunan Vali Hasan Şıldak, Kaymakam V. İlker Eker’den yurt hakkında genel bilgi aldı.

BU TÜR İMKANLAR VERİLDİKÇE ÇOCUKLARIMIZ, ÖĞRETMENLERİMİZ

ÜLKEMİZİN GELİŞİMİNE KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEKLER

Vali Şıldak açılışta yaptığı konuşmada, oluşturulan sınıfın Karamanlı İlçesine hayırlı olmasını diledi. Okulların modern hizmetlere kavuştuğunu söyleyerek konuşmasını sürdüren Vali Şıldak, “Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımızın çok güzel çalışmaları var. İlimizde ve ilçelerimizde bu örnekleri görüyoruz. Hedefimiz, ilçelerimizde en az bir tane modern eğitim hizmeti veren böyle bir atölyenin kazandırılmasıdır. Bunun için de çaba gösteriyoruz. Bugün il merkezimizde bir derneğimizin öncülüğünde benzeri bir atölyemizin açılışını yaptık. Kemer ilçemizde de yine aynı şekilde bir hayırsever işadamımızın katkılarıyla atölyenin açılışı yapıldı.

Karamanlı’da böyle bir açılışta bulunmak anlamlı. Çünkü çok başarılı okullarımız var burada. Ümit ediyoruz ki bu tür imkanlar verildikçe çocuklarımız, öğretmenlerimiz çok daha iyilerini ortaya koyacaklar ve ülkemizin gelişimine katkı sunmaya devam edecekler. Gurur duyduk. Herkese çok teşekkür ediyorum.”

Kaymakam Eker, öğrencilerin 3D yazıcı ile yaptıkları Vali Hasan Şıldak’ın isminin yer aldığı isimliği Vali Şıldak’a takdim etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive