GündemManşetBURDUR’DA “10 OCAK” ETKİNLİĞİ

1 sene ago

Türk basın tarihinde çok özel ve ayrı bir yeri olan, ülkemizdeki gazetecilerin elde ettiği kazanımları, sosyal hakları sembolize eden, geçmişi 58 yıla, 10 Ocak 1961 tarihine dayanan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”,  10 Ocak 2019 Perşembe günü şehrimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Burdur Valiliği, ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla ilimizdeki basın çalışanlarını sabah kahvaltısında bir araya getirdi. Big Vagon Kafe’de gerçekleşen etkinlikte Vali Hasan Şıldak, Burdur’daki gazetecilerle buluştu.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Kürşat Tuncel yaptığı konuşmada; Vali Hasan Şıldak’a böyle bir organizasyon düzenledikleri için teşekkür ederken, 10 Ocak’ın aynı zamanda mülki idare amirlerinin de günü olduğunu hatırlatarak, kamu yöneticileri ile gazeteciler arasındaki mesai arkadaşlığı kavramının 10 Ocak’ta teyit edildiğine dikkat çekti. Cemiyet Başkanı Tuncel, İdareciler Günü anısına Vali Şıldak’a tablo sürprizinde bulundu.

Vali Hasan Şıldak da konuşmasında; 2018 yılındaki çalışmaları ele aldı, değerlendirdi, yönetim prensipleri ve 2019 yılı hedeflerine dair açıklamalarda bulundu.

Vali Hasan Şıldak, “sağlık içinde, çalışma barışı ve huzur içinde nice 10 Ocak’ları hep birlikte yaşayalım. Ben bu davetimize katılan tüm basın mensubu, gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu vesile ile 2018 yılının da genel bir değerlendirmesini yapmak isterim sizlerle birlikte olmuşken, hem de 2019 yılına adım attık, hem de benim ildeki görev sürem neredeyse 8 ayı doldurmak üzereyiz, iyi bir süre.

Bu kapsamda samimiyetle ifade etmek isterim ki eğer insan uyandığında, ‘bugün niye uyandım, tüh diyorsa, kötü başlıyorsa güne bir huzursuzluk vardır, bir mutsuzluk vardır.’ İnanın Burdur’da görev yaptığım süre zarfında bir gün daha bu duyguyu yaşamadım. İş heyecanı ile mutlu ve huzurlu bir atmosfer içerisinde işimize geldik, işimize sarıldık, tüm çalışma arkadaşlarımız ile birlikte huzurlu, hoş görü ortamı içerisinde, dayanışma içerisinde işlerimizi sürdürüyoruz, bunda sizlerin de büyük payı var.

Gerçekten ben ilimizde görev yapan siz değerli basın mensuplarımıza her birinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Öyle bir şey ki algı, bazen olgunun önüne geçebiliyor çağımızda. Bizimle ilgili olan iyi olan, pozitif olan ne varsa burada birlikte yaşadığımız, bunda sizin payınız çok fazla büyük. Tekrar teşekkür ediyorum, bizi doğru bir şekilde yansıtma, doğru bir şekilde aktarma konusunda gösterdiğiniz özen, yaptığınız anlayışlı pozitif yaklaşımlar için hakikaten müteşekkirim. Bunun ötesinde basınımızın şöyle bir fonksiyonu da var. Bize dönüşleri sağlıyorsunuz, yaptığınız haberlerle, yorumlarla, değerlendirmelerle uygulamalarımızın, faaliyetlerimizin dönüşlerini de sizin sayenizde almak bize büyük katkı ve destek sağlıyor, bu açıdan da teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive