ManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ’nün 2019 yılı bütçesi; 188 MİLYON LİRA

1 sene ago

Burdur’da ‘yılların sevdası, özlemi’ olarak bilinen 2006 yılında ilimizde kurulan İstiklâl Şairi Mehmet Akif Ersoy’un adını gururla taşıyan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) bütçe büyüklüğü, bütçe rakamlarıyla da Burdur’da öne çıkıyor.

12 yıllık süreçte Burdur’a başta ekonomik olmak üzere, sosyal ve kültürel katkılar sağlayan MAKÜ’nün geldiği noktayı, yakaladığı ivmeye bütçe rakamları da doğruluyor. TBMM 2019 yılı bütçe görüşmelerinde Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin 2019 yılı bütçesi 188 milyon 366 bin lira olarak belirlendi.

Vekillerden açıklama

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2019 yılı bütçesi ile ilgili ortak açıklamada bulundular.

“MAKÜ 2019 YILINDA DA YENİ PROJELER ve DEVAM EDEN İNŞAATLARLA HIZLA BÜYÜYECEK”

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi kurulduğu günden bu tarafa hızla büyümeye devam ettiğini belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur; “12 Yaşındaki Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz her yönden büyümesini sürdürmektedir.  AK Partimiz ve Hükümetlerimizin Üniversitelere destekleri devam ettiğini MAKÜ’ye daha fazla destekleri devam etmektedir. Meclisimizde kabul edilen Toplam Bütçesi 188.366.000.TL olan üniversitemizin yatırım bütçesine ayrılan miktarda 17.460.000.TL olmuştur. Üniversitemizin bu bütçelerle Burdur’umuzun gözbebeği olmayı sürdürecektir” şeklinde belirttiler.

“2006 YILINDA KURULAN MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTEMİZ HER ZAMAN ÖN PLANDA”

Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur; “2006 Yılında AK Parti Hükümetimizin teklifi ile Kurulan Üniversitemiz, Yeni Üniversiteler içerisinde hem bilimsel çalışmalarda, hem ulusal ve uluslararası projelerde, hem yatırım ve hem de öğrenci artışında süratle yoluna devam etmektedir.Yine ayrıcalıklı olan Spor Tesisleri yatırımları ve Cumhurbaşkanımızın ilanı ile ‘Hayvansal Odaklı Proje’ kapsamında olması Üniversitemizi ön plana çıkarmış bulunmaktadır.

Bu gelişmelerde Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Meclis  Başkanımız Binali Yıldırım’a şükranlarımızı sunarım. Bakanlarımıza, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’a, Rektörümüz Prof. Dr. Adem Korkmaz’a ve Üniversite Yönetimimize teşekkür ederiz. Kamuoyuna sevgi ve saygılarla” dediler.

Kodlama : SadeMedia Interactive