GündemİlçeManşet“15 TEMMUZ’u Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız”

3 sene ago

Burdur’da 15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülmesinin, milletin, demokrasinin zaferinin birinci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Cuma akşamı anlamlı bir program gerçekleşti. Vali Şerif Yılmaz, “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla ilimizdeki Şehit aileleri, Gaziler ve Gazi aileleri onuruna yemek verdi.

ŞEHİTLERİMİZ SAYESİNDE

BURADAYIZ

Vali Yılmaz, şehit aileleri ve gazilere seslendiği konuşmasında yine çarpıcı mesajlar verdi. 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana, gerek demokrasi nöbetlerinde gerekse katıldığı diğer konuşmalarda sık sık 15 Temmuz’u hatırlatarak, çarpıcı açıklamalar yapan, uyarılarda bulunmayı ihmal etmeyen Vali Yılmaz, 15 Temmuz’un birinci yıldönümünde yine içeriği dolu bir konuşma yaptı.

“15 Temmuz hain darbe girişimini geride bırakalı tam bir yıl oldu bugün burada bir arada isek; bu 15 Temmuz gecesi gözünü kırpmadan şahadete yürüyen şehitlerimiz sayesindedir, eğer biz bugün burada isek yıllardır PKK terör örgütüne karşı mücadele ederek bu vatan için hayatını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz sayesindedir” diyen Vali Yılmaz, “Çanakkale’yi geçilmez yapan, Kurtuluş Savaşını kazanarak Anadolu topraklarını ilelebet bize vatan kılan tüm şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz sayesindedir”dedi.

Vali Yılmaz, “15 Temmuz hain darbe girişiminin sene-i devriyesini idrak ediyoruz. Bugün ülkenin istiklaline ve istikbaline kasteden hainlerin yapmış olduğu darbe girişimine, darbe girişiminin ötesinde ülkenin işgal edilmesine yönelik bu hainlerin yapmış olduğu kalkışmanın üzerinden bir yıl geçti. Çok şükür o gün milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla kendi hür iradeleriyle ve isteyerek Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da düşmana dur demişlerse, 1 yıl önce onların torunları da ülkenin işgaline ‘dur’ dedi.

Nasıl Çanakale’de yedi düvele karşı baltayla, nacakla karşı koymuşsa, dünde bayrağı ve imanıyla beraber bu alçakların silahlarının karşısına geçti, tankların  önüne durdu. Hesap edemedikleri o ruh, hainlerin emellerine ulaşmasına fırsat vermedi. Bunu sadece bizler değil, tüm milletimiz, tüm gönül coğrafyamızdaki insanların dualarıyla, onların yalvarış ve yakarışları ile Allah’ın izni ile püskürttük, dur dedik.

Bugünleri unutmamamız lazım. Dün Çanakkale’yi unuttuk, unuttuğumuzda başımıza başka işler geldi. Kurtuluş Savaşını, Dumlupınar’ı, Sakarya’yı unuttuk Ülke işgal girişimiyle karşı karşıya kaldı. Bu sadece bir ihtilal girişimi değil, bu ülkeyi Suriye’ye, Irak’a dönüştürülmesi girişimiydi. Sahipleri tarafından organize edilen oyunun birer figüranı oldular. Biz bu süreçte FETÖ darbe girişiminden sonra, bu yapının terör örgütü olduğunu, devletin bununla ilgili karar aldığını hepimiz biliyoruz. Soruşturmaları kılı kırk yararak yaptık. Cumhuriyet Başsavcımızda burada, adalet ve hakkaniyetten gram şaşmamak için, kul hakkı yememek için kılı kırk yarıp bir daha bir daha bir daha düşündük. Soruşturmaların bir kısmı bitti, mahkemeler oldu aşağı yukarı 70’e yakın kişi hakkında mahkumiyet kararı verildi. Bu ülkede işgal girişiminde bulunan kim varsa adalete hesap verecek” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive