GündemManşet15 Temmuz şehidi polis memuru Akif Altay, kabri başında anıldı

3 ay ago

Burdur’da 15 Temmuz Şehitlerini anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları Çeltikçi İlçesi Güvenli Köyü’nde devam etti.

Burdur Valisi Ali Arslantaş ve İl protokolü Çeltikçi İlçesi Güvenli Köyü’nde 15 Temmuz Şehidi Polis memuru Akif Altay ve Şehit J. Kom. Er Ali Yıldırım’ın ailelerini ziyaret etti.

Vali Arslantaş ve İl Protokolü ziyaretin ardından 15 Temmuz Şehidi Polis memuru Akif Altay ve Şehit J. Kom. Er Ali Yıldırım’ın kabrine karanfil bıraktı. Daha sonra kabir başında Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Şehitlik çıkışında basın mensuplarına konuşan Vali Ali Arslantaş; ” Bugün bu küçük köyümüzde 2 şehidimizin hem ailelerini hem kabirlerini ziyaret ettik. 15 Temmuz şehidimiz Akif Polisimiz ve. Kuzey Irak’da şehit olan Ali Yıldırım şehidimiz onların manevi huzurlarına geldik. Bütün islam aleminin gözlerini diktiği, ümitlerini bağladığı hükümetin kurtuluşunun çaresi olarak görüldüğü bir milletin fertleri olmaktan gururluyuz. 15 Temmuz’da milletin istikaliline, istikbaline, iradesine el koymaya çalışan o karanlık geceden daha karanlık vidan sahibi hainlerin karşısında durduğu gibi milletimiz bundan sonra da mazlumun yanında olmaya haksızlığın karşısında durmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Şehit eşinin mezarına karanfil bırakan Gülsüm Altay; “Allah bu vatanda bir daha böyle birşey göstermesin. Vatan uğruna, bayrak aşkına canımızı verdik. Bu vatana bu bayrağa da kalanlar sahip çıkar inşallah. 15 Temmuz’da herşeyimiz bitti. Düşüncelerimiz kalmadı. Hayallerimiz yalan oldu. 15 Temmuz’da herşey yalan oldu. O vatan aşkı ile yanıp tutuşurken, biz onu beklerken kara haberi geldi. O hep şehitliği düşünüyordu. Biz ona amin diyemedik. Allah kendisine gani gani rahmet eylesin” dedi.

 

 

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive