ManşetÜniversite-MAKÜ15 Temmuz Şehidi İlhan Varank’ın adı; MAKÜ Kütüphanesi’nde yaşatılacak

2 sene ago

“Burdur’un gururu, yükselen değeri” Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin (MAKÜ) Örtülü mevkii İstiklâl Yerleşkesi’ndeki en büyük yatırımlarından biri olan Kütüphane inşaatı tamamlanmak üzere… Kampüsün çehresini değiştirecek, Akif adına, markasına yakışır nitelikte olan, Rektör Adem Korkmaz’ın da büyük önem verdiği, yakından takip ettiği Kütüphane inşaatında sona yaklaşılıyor.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne yapılan yeni Kütüphanenin ismi de belli oldu.

Bölgenin en büyük Kütüphaneleri arasında yerini alan ve mimarisi ile fark yaratan Kütüphane’ye 15 Temmuz şehitlerinden Prof. Dr. İlhan Varank’ın adı verildi.

Prof. Dr. İlhan Varank, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi gecesi Vatan Caddesi’ndeki Emniyet Müdürlüğü önündeki direnişe katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde çatışma yaşandığı bilgisini öğrenen Varank, direnişe devam etmek için hızlıca oraya hareket eden Varank, İBB’deki çatışmada ağır yaralanarak şehit oldu.

MAKÜ Senatosu’nda alınan kararla, 15 Temmuz’un kahramanlarından, Prof. Dr. İlhan Varank’ın ismi (Uzun yıllar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı olarak görev ya- pan, şimdi de Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Mustafa Varank’ın ağabeyi) Burdur’da modern bir Kütüphane’de yaşatılacak.

MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, “kendisini bilime adamış şehidimizin adını, güzide bilgi merkezimizde gururla taşıyacağız.Bu vesileyle tüm aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive