ManşetAK Parti Burdur İl Başkanı Mengi: “KÜLTÜR MERKEZİNİ BİTİRECEĞİZ”

1 sene ago

Burdur şehir merkezinde  bir 
türlü bitirilemeyen, yapımı adeta
yılan hikâyesine
 dönen Kültür
 Merkezi inşaatı,
 bugünlerde yine
 tartışma konusu…

2009 yılında
 dönemin Beledi
ye Başkanı
 Sebahattin 
Akkaya’nın vizyon
projelerinden biri
olan, Kültür ve
Turizm Bakanlığı
iş birliğiyle
 yapımına başlanan kaba inşaatı
nın tamamlandığı
 bina, müteahhit kaynaklı ve ihale sürecinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle bitirilemedi.

Yaklaşık sekiz yıldır tamamlanmayı bekleyen, atıl haldeki Kültür Merkezi binası, son günlerde yeniden yerel gündemi meşgul ediyor. Burdur Belediyesi’nin yapımının tamamlanması için İl Özel İdaresi’ne devrettiği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ikmal işleri için 10 milyon lira ödeneğin gönderildiği Kültür Merkezi projesi Burdur siyasetinde AK Partilelir ile CHP’liler arasındaki başlıca polemik konularından biri…

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in iki yıl önce Özel İdare’ye devri yapılmasına rağmen, Kültür Merkezi’nin tamamlanması için somut adım atılmadığı için iktidarı eleştirmesi, “o günkü koşullarda Kültür Merkezi’ni bitirecek ekonomik durumumuz yoktu. O yüzden Özel İdare’ye devrettik. Bugün ise Burdur Belediyesi Kültür Merkezini bitirecek güçte. Yapamayacaklarsa yeniden bize versinler” açıklamalarının ardından  AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Kültür Merkezi ile ilgili açıklamada bulundu.

Mengi, ilimiz AK Parti Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ile birlilkte süreci yakından takip ettiklerini, Kültür Merkezinin ikmal ihalesi için çalışmaların sürdüğünü, proje revize çalışmalarının da devam ettiğini, hatta proje ekibinin geçtiğimiz günlerde Kültür Merkezinde gerekli çalışmaları yürüttüğünü, proje safhasınının hemen ardından yapım ihalesiyle birlikte Kültür Merkezinin tamamlanacağını açıkladı.

Burdur Belediye Başkanı Ercengiz’in Kültür Merkezi ile ilgili açıklamalarına da cevap veren AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi; “Burdur İlimizde Kültür Merkezimiz ile ilgili yapılan tüm çalışmaları Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’la birlikte takip ediyoruz. CHP’li Burdur Beledi- yesi’nin Kültür Merkezini tamamlamayacağını, çivi bile çakmayacağını beyan ederek hiçbir uygulama yapmadığı için Milletvekilimiz Bayram Özçelik’in ısrarı ile Burdur Özel İdare’ye devri yapıldı ve inşaatın tamamlanması için çalışmalar devam etmektedir.

Kültür Merkezi ikmal inşaatı ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan 4 yetkili ve ikmal inşaatı öncesi proje ihalesini alan Mikyas Grup Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik firmasından şirket ortağı ve 3 çalışanı (Mimar, İnşaat Mühendisi) 1 Ağustos 2018 Çarşamba günü Burdur’a geldiler. Bakanlığımızdan ve proje ihalesini alan firmadan gelen yetkililer 4 gün boyunca çalışmalarda bulundular ve Pazar günü Burdur’dan ayrıldılar. Proje ihalesini alan firma proje için fizibilite çalışmalarını tamamlayarak proje çizimlerine bu hafta başladı ve projeleri kısa zamanda teslim etmeyi hedefliyorlar. Hazırlanan projelerin teslimi ile Kültür Merkezi ikmal ihale süreci başlayacaktır. İhale sürecinin hızlandırılması için Milletvekillerimizle birlikte Bakanlığımızla görüşmelerimiz devam etmektedir. İlimizde hiçbir yatırımı yarım bırakmadık ve titizlikle takip etmeye devam edeceğiz. AK Parti Teşkilatları olarak Burdur’un en iyi hizmeti alması için Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğurla birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive