ManşetÜniversite-MAKÜ14 YILLIK GURUR; (MAKÜ, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 14 yaşında)

2 hafta ago

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) 14‘üncü yaşına girdi. Burdur’da ‘yılların özlemi, hayali’, olarak bilinen, üniversite sevdasına Burdur, bundan 14 sene 17 Mart 2006 tarihinde kavuşmuştu… Mili Şairimiz, birinci Meclis’te Burdur Mebusu olarak görev yapan Mehmet Akif Ersoy’un adını taşıyan MAKÜ, artık 14 yaşında…

17 Mart 2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 5467 sayılı kanunla kurulan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi kısa adıyla MAKÜ, aradan geçen bu 14 yıllık süreçte, kaydettiği gelişme çizgisi, büyüme ivmesiyle Burdur’un gururu oldu.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, ekonomik, sosyal, kültürel katkılarıyla, Burdur’un en öncelikli dinamiklerinden biri. 2006’daki 500 bin liralık başlangıç bütçesinden, bugün 200 milyon lira’yı aşan bütçesiyle, Örtülü mevkiinde İstiklâl Yerleşkesindeki fiziki yatırım atağıyla MAKÜ, Burdur için çok bir özel yere sahip…

MAKÜ, son zamanlarda ise; iki özel çalışmayla, konu başlığıyla, öne çıkıyor. Hayvancılığı misyon edinen MAKÜ, ihtisaslaşma çabasıyla, çiftçi eğitimleriyle, hayata geçirdiği projelerle ile isminden sıkça bahsettirirken, spor ve turizm alt yapısı atağıyla da iddialı.

İnşaatları tamamlanarak hizmete giren Stadyum Kompleksi ile Sporcu Eğitim Merkezi (Lavanta Tepesi Oteli) spor turizmi, spor ve turizm alt yapıları ile MAKÜ fark oluşturmaya devam ediyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive