ManşetSiyaset24 Haziran seçimlerinde son 26 gün, BURDUR’DA ADAYLAR SAHAYİ İNDİ

2 sene ago

Seçim havasına giriliyor

24 Haziran 2018 tarihinde sandık tarihi yaklaştıkça seçim heyecanı artıyor. 26 gün sonra yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ile 27. dönem milletvekili genel seçimi öncesinde ilimizde de siyaset giderek ısınıyor, seçim havasına giriliyor…

Süre kısaldı, seçim takvimi sıkışık, Ramazan ayı şartları

Burdur’da seçime katılacak olan siyasi partiler, milletvekili adayları sahaya inmiş durumda…

Sürenin kısalmasını, seçim takviminin sıkışıklığını, sıcak havalar ile Ramazan ayını da dikkate alan ilimizdeki partiler, seçim çalışmalarını, programlarını da bu şartlara göre kurguluyorlar.

Sosyal medya revaçta

Sosyal medya yine en gözde iletişim mecralarından biri. Geleneksel seçim yöntemlerinin yanı sıra günümüzün gelişen iletişim teknolojilerini gözeten adaylar, partilerinin seçim beyannamelerini, vaatleri, seçmene ulaştırmaya çalışıyor.

Geleneksel seçim çalışmaları yerini teknolojiye bıraktı

Son yıllarda ülkemizde seçim maratonu artık eskisi gibi değil. Halkın büyük bir çoğunluğu siyasi gelişmeleri, gündemi TV’lerden, internet sitelerinden ve sosyal medyadan takip ediyor. Kitle iletişim araçlarının gelişmesi, erişimin kolaylaş- ması, eski seçimlerde öne çıkan propaganda yöntemlerine olan ilgiyi azalttı. Mitingler, açık hava toplantıları, ilçe-belde, köy, esnaf ziyaretleri artık eskisi gibi ilgi, pek rağbet görmüyor.

Vatandaşlar; siyasi gelişmelerin pek çoğunu TV’lerde haber bültenlerinde, tartışma programlarında izlediği, internet sitelerini, sosyal medya paylaşımlarını, yorumları takip ettiği için geleneksel seçim propagandalarının etki gücü giderek daralıyor, azalıyor.

Sahada vatandaşla birebir iletişim önemli

Ama yine de; partiler, milletvekili adayları sahaya inerek, sahada aktif olma çabası içersinde… Burdur’da da adaylar özellikle toplu yerler Salı Pazarı, Depremevleri Pazarı gibi yerlerde görünmeye, kitleler ile birebir diyalog- iletişim kurmaya çalışıyor. Kadınlar, gençler hedef kitlenin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Önümüzdeki günlerde, seçim tarihi yaklaştıkça bu temponun daha da artması, esnaf ziyaretleri, ilçe çalışmaları, köy gezilerinin hız kazanması bekleniyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive