ManşetÜniversite-MAKÜMevcut Cezaevi sahası MAKÜ’ye devrediliyor

2 sene ago

ÜNİVERSİTE-ŞEHİR BÜTÜNLEŞMESİNDE YENİ SEÇENEK

Yeni Cezaevi inşaatı tamamlanıp hizmete girdiğinde şehrin merkezinde kalan mevcut Cezaevi sahası Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne (MAKÜ) devredilecek. MAKÜ bu sahaya yeni tesisler inşa edecek. Böylece Burdur’da en çok tartışılan Üniversite-şehir bütünleşmesi sorununa yeni bir seçenek, çözüm oluşturulacak. MAKÜ, Diş Hekimliği Fakültesi binalarını da eski Rektörlük sahasına yapmayı planlıyor. Bir yandan Örtülü’de devam eden fiziki yatırım atağıyla, adeta yeni bir şehir yükselirken bir yandan şehir merkezinde de yeni yatırımlarla kent merkezi ile entegrasyonun pekiştirilmesi hedefleniyor.

ÖZÇELİK’TEN AÇIKLAMA: ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ- KAMPÜS ŞEHİR

Geçtiğimiz günlerde Üniversite Yerleşkesi Örtülü mevkiinde yeni Cezaevi inşaatına başlanması ile birlikte, kent merkezindeki Cezaevi alanının ne olacağı en çok merak edilen konu başlıklarından biri olmuştı…

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı açıklamada, yeni Cezaevinin hizmete girdiğinde Burdur E tipi Kapalı Cezaevi sahasının MAKÜ’ye tahsis edileceğini bildirdi. Özçelik, “Mevcut yer Üniversitemize (MAKÜ) verilecek, Üniversitemiz buraya yeni tesis ve bölümler açarak şehir üniversitesine (Kampüs Şehire) geçilmiş olacaktır. (Başbakanlıkta Devir Yazısı Onay Aşamasında)” paylaşımında bulundu.

Örtülü’de Yeni Cezaevi inşaatı başladı

MAKÜ yönetimince Adalet Bakanlığına tahsisi gerçekleşen Örtülü mevkiindeki alanda ‘YÜKSEK GÜVENLİKLİ’ yeni Cezaevi inşaatı devam ediyor.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive