Burdur’da 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizden yargılanan tutuklu sanık 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

18 Mart günü meydana gelen olayda, Burdur merkez Mehmetçik ortaokulu öğrencisi 12 yaşındaki İ.S.G., öğle vakti okuldan çıkıp evine giderken elindeki resim dosyaları rüzgârdan uçuştu. Bunu gören N.Ç. isimli kişi çocuğa yardımcı olma bahanesiyle yanına yaklaştı. N.Ç., çocuğa ‘sana yemek ısmarlayayım’ dedi. N. Ç., çocuğu daha sonra çalıştığı İl Sağlık Müdürlüğü arşiv odasına götürdü ve çocuğun dudaklarından öptükten sonra elle taciz edip fotoğraflarını çekti. N. Ç., çocuğa yaşananlardan kimseye bahsetmemesini söyledi.

Okuldan çıktıktan kısa süre sonra evine gelmeyen çocuğunu merak eden annesi polise haber verdi. Okula gittiğinde polis ekiplerini gören İ.S.G. yaşananları polise anlattı. Gözaltına alınan N.Ç., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına N.Ç., tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile katıldı. Mağdur çocuğun Çocuk İzleme Merkezi’nde psikolog eşliğinde verdiği ifadenin de izletildiği duruşmada taraf avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü avukatı da hazır bulundu. Çocuğun annesi, avukatı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü avukatı sanığın cezalandırılmasını istedi.

Duruşmada son sözü sorulan N. Ç., üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini ve çocuğun yalan söylediğini belirterek beraatını talep etti.

Kısa bir ara veren mahkeme heyeti N.Ç.’yi çocuğun cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlarından 16 yıl hapis cezasına çarptırdı.