GündemManşet100 YILLIK GURUR (Son zamanların en görkemli milli bayramı)

6 ay ago

19 Mayıs’ın 100. yılı son zamanların en görkemli milli bayramlarından biri olarak tarihe geçti. 1919’dan 2019’a uzanan süreç, bu sene 100 yıl. teması üzerine kurgulanan etkinlikler, büyük ilgi gördü. Gerek Samsun’daki özel kutlamalar, gerek ülke genelindeki etkinlikler ve Burdur’daki 19 Mayıs coşkusu görülmeye değerdi!..

Türk Tarihinin dönüm noktalarından, Milli Mücadele’nin, kurtuluşun başlangıcı olarak kabul edilen, Cumhuriyet’e uzanan sürecin kilometre taşı, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yıl dönümü, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ geçtiğimiz Pazar günü bütün yurtta ve ilimizde coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs’ın 100. yılı son zamanların en görkemli milli bayramlarından biri olarak tarihe geçti. 1919’dan 2019’a uzanan süreç, bu sene 100 yıl. teması üzerine kurgulanan etkinlikler büyük ilgi gördü. Gerek Samsun’daki özel kutlamalar, gerek ülke genelindeki etkinlikler ve Burdur’daki 19 Mayıs coşkusu görülmeye değerdi!..

Cumhuriyet ile birlikte il olma onuruyla taçlanan Burdur, Cumhuriyet değerlerine bağlılığını, ülke, vatan, Atatürk sevgisini, 19 Mayıs’ın 100. yılında bir kez daha güçlü bir şekilde ortaya koydu.

Şehrimizde 19 Mayıs kutlamaları, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yıl dönümü, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni ile başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen kutlama etkinlikleri, 19 Ma- yıs ruhunu, bayram coşkusunu yansıttı, renkli görüntüler yaşandı…

Kodlama : SadeMedia Interactive