Bu nedenle "Seçimlerden sonraki gün okullar tatil mi?" sorusu da merak konusu oldu. Oy verme işlemleri sonrasında oy sayımları gece geç saatlere kadar devam edebiliyor. Okullardaki oy sayımları sebebiyle okulların tatil edilip edilmeyeceği ise şimdiden araştırılmaya başlandı. 

Vatandaşlar 31 Mart Pazar günü YSK tarafından belirlenen saatler arasında sandık başına giderek oy kullanacak. Yerel Seçimler nedeniyle okulların durumu ise merak edilen konular arasında yerini aldı. 31 Mart Belediye seçimlerinde oy verme işlemi okullarda kurulan sandıklarda oy kullanacak. Ertesi gün ise öğrenciler okulların olup olmadığını merak ediyor. Peki, 1 Nisan Pazartesi okullar ve üniversiteler tatil mi? 31 Mart seçimlerinden sonraki gün ders var mı? 1 Nisan tatil mi, okul var mı
1 NİSAN TATİL Mİ? SEÇİM SONRASI OKULLAR TATİL Mİ?
31 Mart seçimleri için milyonlarca kişi sandık başında gidecek. Seçimin ertesi günü ise öğrenciler okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda açıklamaların gelmesini bekliyor. Konu hakkında henüz açıklama bulunmuyor.
Ancak 14 ve 28 Mayıs günü yapılan seçimlerde ertesi gün, Pazartesi okullar tatil edilmişti. Aynı şekilde 1 Nisan günü de okulların tatil edilmesi bekleniyor.

65f8ac365e2302dee27db2ae
1 NİSAN PAZARTESİ ÜNİVERSİTELER TATİL Mİ?
Seçimlerin ertesi günü olan 1 Nisan Pazartesi günü, üniversitelerin tatil olup olmayacağına dair karar, her bir üniversitenin rektörlüklerinde alınacak.

Kaynak: Haber Merkezi