ManşetVEKİLLERDEN, DEPREMEVLERİ SAKİNLERİNE ‘TAPU DEVRİ’ ÇAĞRISI

11 ay ago

Burdur şehir merkezinde uzun bir süredir gündemde olan yeni konut hamlesinde, Depremevleri bölgesi’ndeki kentsel dönüşüm yatırımının başlayabilmesi için hak sahiplerinin tapu devri sürecinin tamamlanması gerekiyor. Şehrimizde neredeyse on yıldır gündemde olan, konuşulan, ev sahibi olmak isteyenlerin büyük bir merakla bekledikleri Depremevleri’ne TOKİ yatırımını yakından takip eden isimlerden biri olan AK Parti Bayram Özçelik, tapu devri yapmayan vatandaşlara çağrıda bulunarak, tapu devirlerini tamamlamalarını istedi.

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ile Yasin Uğur, “DEPREMEVLERİ KENTSEL DÖNÜŞÜMDE, TAPU DEVRİ YAPMAYAN AZ KİŞİ KALDI, LÜTFEN TAPU DEVRİNİ YAPTIRINIZ” başlığıyla yayımladıkları basın bülteninde, “Deprem Evleri Kentsel Dönüşümde Tapu Devri Yapmayan Az Kişi Kaldı, Lütfen Tapu Devrini Yaptırınız” ifadelerine yer verdiler.

Depremevleri’ndeki 309 hak sahibinin 252’si ile tapu devrinini gerçekleştiğini hatırlatan Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ile,Yasin, Uğur Bozkurt Mahallesi Deprem Evleri’nde kentsel dönüşüm için % 81 oranında tapu devrinin yapıldığını bildirerek, diğer vatandaşlardan işlemlerini tamamlamalarını istediler.

Milletvekilleri Özçelik ve Uğur’un yaptığı yazılı açıklamada; “Bozkurt Mahallesi Deprem Evleri bölgesinde şu ana kadar uzlaşma yapılmış 309 hak sahibinden 252’sinin tapu devrini gerçekleştirmiştir. Bu oran 81’e tekabül etmektedir. Tapu devri yapmayan hak sahipleri işlemlerini tamamladığında Deprem Evleri hemen boşaltılacak ve topluca yıkım işlemlerine başlanılacaktır. Ayrıca kiraya çıkacak hak sahiplerine de kira ödemeleri yapılacaktır” bilgisini paylaştılar.

TAPU DEVRİNİ HIZLANDIRALIM

Tapu devri yapmayan 57 hak sahibinin bir önce işlemlerini tamamlamalarını isteyen Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur: “TOKİ Kentsel Dönüşüm Dairesi, tapu devri yapmayan hak sahiplerine 30 Eylül 2018 tarihine kadar süre vermiştir. Vatandaşlarımızın haklarını kaybetmemeleri için bu süreye kadar tapu devir işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Burdur’umuzda cadde üzeri mağazaların olacağı prestijli ve modern konutlar yükselmeye başlayacaktır. Şimdiden Burdur’umuza ve hak sahiplerine hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandılar.

Kodlama : SadeMedia Interactive