ÇevreİlçeManşetSiyasetVekillerden yeni turizm yatırımı müjdeleri

7 ay ago

Bünyesinde pek çok güzelliği barındıran Burdur’un, taşıdığı bu potansiyelin turizme kazandırılması için çabalar artarak sürüyor. Bu noktada ilimizde turizm faaliyetlerin gelişmesi için kamunun yatırımları büyük önem taşıyor.

Burdur’daki turizm yatırımlarını yakından takip eden isimlerden biri olan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, diğer AK Parti Milletvekili Yasin Uğur ile birlikte yaptığı ortak açıklamada; Salda Kayak Merkezi, Sagalassos ve Kibyra Antik Kentlerine aktarılan yeni ödenekleri kamuoyu ile paylaştı.

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Kültür ve Turizm Bakanlığından İlimize gelen ödeneklerle ilgili açıklamada bulundular.

SALDA KAYAK MERKEZİ VE SAGALASSOS ANTİK KENTİ YOLLARI İÇİN 5 MİLYON TL ÖDENEK

Kültür ve Turizm Bakanlığından ödenek ayrıldığını belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur yaptığı açıklamada; “Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından İlimizin tek Kayak Merkezi olan Salda Kayak Merkezi yolunun bakım onarımı ve asfalt kaplaması için 4 Milyon TL, Ağlasun İlçemizde bulunan Sagalassos Antik Kenti yolunun bakım onarım ve asfalt kaplaması için 1 Milyon TL olmak üzere 5 Milyon TL ödenek Burdur İl Özel İdaresi hesaplarına aktarılmıştır.” dediler.

KAZI ÇALIŞMALARI İÇİN ÖDENEK AKTARILDI

Kazı çalışmaları içinde de ödenek ayrıldığını belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur; “Kazı çalışmalarının devam etmekte olduğu Kibyra Antik Kenti için 100.000.00 TL, Hacılar Höyük Kazı çalışmaları içinde 80.000.00 TL, olmak üzere toplamda 180.000.00 TL ödenek Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından yine Burdur İl Özel İdaresi hesaplarına aktarılmak üzere gönderilmiştir. Bu ödeneklerin çıkmasında desteklerinden dolayı önceki Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a ve eşi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş’a Burdurlu hemşerilerimiz adını teşekkür ederiz” açıklamasında bulundular.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive