ManşetSporVALİ YILMAZ’DAN NET MESAJ: “Uluslararası müsabakalarda sporcularımız ay yıldızlı formayla; TÜRK MİLLETİ ADINA MÜCADELE EDİYOR”

1 sene ago

Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri kapsamında 16 Ekim 2017  Pazartesi günü Gençlik Merkezi’nde final programında başarılı sporcular ödüllendirildi.

Ödül programında geçtiğimiz hafta sonu Muğla’da gerçekleşen ‘Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası’nda Burdur’u başarıyla temsil ederek Dünya Şampiyonu olan üç bayan güreşçimizin  başarısı, programın ana sevinç kaynağı oldu…

Vali Şerif Yılmaz üç dünya şampiyonu güreşçimiz ve diğer başarılı sporcuların ödüllendirildiği programda yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Uluslararası müsabakaların kulüpçülükten öte, milli yanı olduğunu vurgulayan Vali Yılmaz, ay yıldızlı formanın temsil edildiğini, Türk Milleti adına mücadele edildiğinin altını çizdi.

Konuşmasının başında Burdur’da sporun gelişmesi gerektiğine dikkat çeken, “ilimizde 62 kulübümüz var, il geneli sporcu sayımız 5 bin 287, faal sporcu sayımız 2 bin 954, toplam lisanslı sporcu sayımız 2 bin 643 ancak bu sayı az. Bunun artması, sporun geliştirilmesi ve tabana yayılması lazım” diyen Vali Yılmaz “Amatör Spor Haftasında makama ziyarete gelen sporcularımız vardı, sokakta branşların tanıtılması için kurulan standlarda da sporcularımız vardı ve onlara “içinizde bu şanlı bayrağı dalgalandıracak sporcular var” demiştim. Yanılmadık, geçen hafta Muğla’da yapılan Plaj Güreşi Dünya Şampiyonasında 3 evladımız şanlı bayrağımızı dalgalandırdı, İstiklal Marşımızı söyletti, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Dünya Şampiyonu olmak, Olimpiyat Şampiyonu olmak emek, sabır ve çalışma isteyen uzun soluklu bir uğraş. Gençlerimiz bunları kısa sürede başardı, diğer gençlerimizden de hem Dünya, hem Avrupa, hem de olimpiyat şampiyonlukları bekliyoruz. Bunlar bayrağımızı dalgalandıran, İstiklal Marşımızı söyleten başarılardır.

Bazı ödüller parayla ölçülmez, o bayrağı dalgalandırmak herkese nasip olmaz. Türk Milleti adına bu gençlerimize teşekkür ediyorum.  Ve isimlerini buradan tekrar dile getirmek istiyorum. Kezban Akçil 60 Kg’da Emniyet Spor Kulübü Sporcumuz. Rahime Arı 50 Kg’da Türk Telekom Spor Kulübü sporcusu, Vahide Nurgül 50 Kg’da Emniyet Spor kulübü sporcusu. Bu sporcu arkadaşlarımız, spor kulübü üyesi olmasına rağmen güreşe çıkarken ayyıldızlı formayla Türk Milleti adına güreştiler, şanlı Türk Bayrağımızı en önde göndere çektirdiler. Diğer sporcularımızın da azim etmeleriyle bu başarıları elde edebileceklerine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında ilimizdeki devam eden spor yatırımlarını özetleyen Vali Yılmaz, inşaatı süren spor tesislerinin en kısa sürede tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi.

ASKF’nin Amatör Spor Haftası dolayısıyla düzenlediği programda Vali Şerif Yılmaz, ilimizdeki amatör spor faaliyetlerine destek veren Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Burdur Köy-Koop Birliği ve Burdur Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği yöneticilerine plaket takdiminde bulundu. İlimizde bir yıl içerisinde spor alanında farklı kategorilerde başarılı olanlara ‘yılın enleri’ ödülleri verildi. Bölgesel Amatör lig’de (BAL) ilimizi temsil ederek şampiyon olan Bucak Oğuzhanspor, BAL’a yükselen Gölhisarspor, Gölhisarspor Yöneticisi ve Antrenörü Hamit Öncü, Hakem Abdulkadir Döner ve Gazeteci Mesut Madan’a kategorilerinin enleri ödülü verildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive