1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Vali Kürklü, eğitim camiasıyla Resepsiyonda buluştu

25 Kasım 2015, Çarşamba, 7:34 | Eğitim, Manşet, Sürmanşet | 573 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Her fırsatta eğitime verdiği önemi ortaya koyan, öğretmenlere farklı davranan Vali Hasan Kürklü, önceki gün kutladığımız Öğretmenler Günü’nde Burdur’daki eğitimcilerle düzenlenen kokteylde buluştu. Burdur Valiliği’nin bir ilk’e daha imza atarak ilimizdeki eğitimciler için organize ettiği Serenler Tepesi Varollar Restoran’da gerçekleşen Resepsiyonda, Vali Hasan Kürklü ve eşi Nesibe Kürklü, eğitim camiası ile biraraya geldi.

Burdur manzaralı Serenler Tepesi Restaurant’ta gerçekleşen ‘Öğretmenler Günü Resepsiyonu’na Vali Hasan Kürklü ve Hanımefendi Kürklü’nün davetlisi olarak Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Karakaya, İl Özel İdare Genel Sekreteri Servet Olpak ve öğretmenler katıldı.

Vali Kürklü ve eşi Nesibe Kürklü davetlisi olan öğretmenleri karanfil hediye ederek karşıladı. Öğretmenlerin masalarını eşi ile beraber tek tek ziyaret eden Vali Kürklü öğretmenler ile sohbet etti.

Vali Hasan Kürklü yaptığı konuşmada öğretmenlere şu sözlerle seslendi: “Eğitim camiasıyla ve diğer kamu kurum kuruluşlarıyla biz bir aileyiz. Değerli olduğunuzu elimizden geldiğince göstermeye çalışıyoruz. Küçük bir kokteylle beraber olmak istedik” dedi.

Öğretmenlerin yaptığı işin önemine vurgu yapan Vali Kürklü, bir ülkenin geleceğini öğretmenlerin şekillendirdiğini dile getirerek ellerinden geldiği kadar öğretmenlerin sıkıntılarını çözmeye ve önlerini açmaya gayret ettiklerini sözlerine ekledi.

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.