ManşetÜniversite-MAKÜVALİ HASAN ŞILDAK’TAN; KAMPÜS YATIRIM TURU

9 ay ago

Valilik görevine başladığı günden bu yana (22 Mayıs 2018) yaklaşık beş aydır ilimizdeki kamu yatırımlarını, özellikle de yapım çalışmaları devam etmekte olan yatırımlar ile, yarım kalmış, bitirilemeyen inşaatları yakından takip eden Vali Hasan Şıldak, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin fiziki yatırımları ile de ilgileniyor.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin şehrimizde Örtülü mevkiinde adeta yeni bir kentin inşa edildiği, yükseldiği İstiklâl Kampüsü’nde Vali Şıldak devam eden inşaatları, yatırımları Rektör Adem Korkmaz ile birlikte yerinde inceledi.

10 Ekim 2018 Çarşamba günü  Vali Hasan Şıldak, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ile birlikte, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna yurt yapımı için tahsis edilen alanı gezerek yerinde incelemelerde bulundu.

Vali Şıldak incelemeleri sırasında KYK İl Müdürü Sami Kala’dan tahsis edilen alana yapılacak Yurtla ilgili bilgiler aldı.

MAKÜ fiziki yatırımlar atağını, İstiklâl Yerleşkesi içerisinde yapımı tamamlanan ve devam eden yatırımları inceleyerek devam eden Vali Hasan Şıldak, “Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi Projesi” kapsamında yapımı hızla devam eden 15 bin kişilik stadyum ve otel inşaatları olmak üzere,  tamamlanan kütüphane ve diğer yatırımları Rektör Korkmaz’la birlikte inceledi.

Vali Hasan Şıldak, incelemeleri ve gözlemleri sonrası yaptığı ilk değerlendirmede; Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından yapılan bu önemli yatırımların sadece üniversitemiz için değil, ilimiz ve ülkemiz içinde önemli yatırımlar olduğunu belirtti.

Vali Şıldak, bölgenin en büyük kütüphanelerinden biri olacak Üniversite kütüphanesinin ve “Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi Projesi”nin MAKÜ’ye ve ilimize hayırlı olmasını diledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive