1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

ÜSTAD, KUSURA BAKMA; BURDUR, KENDİ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKMIYOR!

15 Ekim 2015, Perşembe, 7:14 | Kültür, Manşet, Sürmanşet | 489 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Anadolu Basınının hamisi, duayen Gazeteci-Yazar hemşehrimiz İsa Kayacan için vefatının birinci yılında,  memleketi Burdur’da anma etkinliği düzenlendi.

Burdur sevdalısı olan, ömrü boyunca yazılarıyla hep Burdur’u, memleketini Tefenni’yi, Ece köyünü, tanıtma gayreti içinde olan İsa Kayacan’a ne yazıkki hakettiği şekilde sahip çıkamıyoruz!..

İspatı mı? 15 Ekim 2015’te şehrimizde gerçekleşen anma programı. İsa Kayacan için dostları, arkadaşları Türkiye’nin pek çok yerinden gelip, Kayacan’la olan dostluklarını paylaşma, hatıralarını anlatma heyecanı yaşarken, Burdurlular, Burdur halkı bu etkinliğe maalesef duyarsız kaldı! Bırakın halkı, bürokrasiyi, yerel dinamikleri, yıllardır mücadelesini verdiği gazeteciler, basın mensupları bile Kayacan’ı böyle anlamlı bir etkinlikte yalnız bıraktı!

Oysa; o yıllarını gazeteciliğe verdi, ömrünü Anadolu basınının gelişmesine adadı. İşte; bu mücadelede Burdur basınının, yerel basının hep ayrı ve özel bir yeri vardı!..

Burdur Şairler ve Yazarlar Derneği (BAYŞA-DER) tarafından düzenlenen anma programına ilginin az oluşu, katılımcıları, İsa Kayacan dostlarını derinden üzdü.

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.