1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Usta isim Edip Akbayram’dan Burdur’da ‘Cumhuriyet’ konseri

30 Ekim 2015, Cuma, 7:07 | Gündem, Manşet, Sürmanşet | 886 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Yılların eskitemediği ünlü sanatçı Edip Akbayram, Cumhuriyet etkinlikleri kapsamında Perşembe akşamı Burdur’da konser verdi. Burdur Belediyesi’nin düzenlediği, Cumhuriyet konserinde sahne alan sanatçı, yıllara meydan okuyan performansı ile göz doldurdu.

UĞURLAR OLSUN’A BURDUR KOROSU

Edip Akbayram konseri boyunca ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’, ‘Şu Metrisin Önü’, ‘Sen Benden Gittin Gideli’, ‘Hasretinle Yandı Gönlüm’, ‘Ben Ölürsem Akşamüstü Ölürüm’, Bittiye Yazın’, bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden, merhum gazeteci, cesur kalem Uğur Mumcu için yazılan ‘Uğurlar Olsun’, ‘Seni Seven Öldü Zalim’, ‘Yarim Yarim’ isimli parçaları seslendirdi.

Sanatçı konsere ara verdiğinde, orkestrasının seslendirdiği ‘Uğurlar Olsun’ adlı şarkıya, Burdur korosu eşlik etti.

Performansı ile büyük beğeni toplayan, genç-yaşlı herkesi hop oturup hop kaldıran Edip Akbayram, Burdur’a en son 4 yıl önce geldiğini ve şehri daha gelişmiş bulduğunu belirtti.

‘HER TÜRLÜ MİLLİYETÇİLĞE KARŞIYIM, İNSAN EVRENSEL BAKABİLMELİ’

5 bin’in üzerinde vatandaşın izlediği konserde, Burdurluların gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Edip Akbayram, ‘Her türlü milliyetçiliğe karşıyım. İnsan evrensel bakabilmeli. Ben Gaziantepli’yim ama dünya vatandaşıyım.’ dedi.

‘KİMSENİN ÖLDÜRÜLMEDİĞİ, HERKESİN ÖZGÜRCE YAŞADIĞI BİR DÜNYA’ TEMENNNİSİ

Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü övgüyle anan Sanatçı, Atatürk’ün, tüm uluslar arasında, çocuklara bir bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hediye eden tek lider olduğunu vurgulayarak, ‘kimsenin öldürülmediği, herkesin özgürce yaşadığı bir dünya’ temennisinde bulundu.

‘BU ŞEHİR BİZİM, SAHİP ÇIKALIM’

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de, ‘bu şehir bu memleket bizim. Gidebileceğimiz başka bir yer yok. Burdur’umuza sahip çıkalım’ diyerek, halkın Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Ercengiz, konserin sonunda Edip Akbayram’a Hacılar Seramiği hediye ederek, çiçek verdi.

Hacer ZEREN

MEŞALELİ ‘CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ’NE BÜYÜK İLGİ

Burdur Belediyesi’nin düzenlendiği Meşaleli Cumhuriyet Bayramı yürüyüşüne, binlerce insan akın etti. Ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla Burdurlular, Cumhuriyet’in coşkusunu 29 Ekim Perşembe akşamı meydanlara taşıdı.

Meşaleli Cumhuriyet Yürüyüşü, Köprübaşı’ndan Şeker Meydanı’na kadar sürdü. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülye Ercengiz olmak üzere, tüm CHP’lilerin tam kadro katıldığı, vatandaşların da yoğun katılım ve ilgi gösterdiği yürüyüşte, ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganları atıldı. Yol kenarında, evlerde, işyerlerinde bulunan vatandaşlar da, Türk bayraklarıyla yürüyüş yapan vatandaşlara destek verdi.Yürüyüş, Şeker Meydanı’nda sona erdi.

Hacer ZEREN

 

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.