ManşetÜniversite-MAKÜÜNİAR’ın 2018 TÜMA araştırması; MAKÜ’nün GELİŞME ÇİZGİSİNİ NET ORTAYA KOYUYOR

1 sene ago

2006 yılında Burdur’da kurulan, 12 yıllık süreçte pek çok gelişme kaydeden Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin (MAKÜ) geldiği noktayı, başarı çıtasını, yapılan araştırmalar, rakamlar da doğruluyor, ortaya koyuyor…

Ülkemizdeki üniversitelerin durumu, öğrencilerin üniversitelerden memnuniyetleri hakkında hakkında kapsamlı araştırmalar yapan Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) 2018 yılı araştırma sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’nın (ÜNİAR) Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA 2018) sonuçları, MAKÜ’nün gelişme ivmesini adeta tescilliyor.

Üniversitelerin memnuniyet sıralaması araştırmasında, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 109 devlet üniversitesi arasında 24. sırada yer alıyor. Geçen yıla pek çok kriterde performansını artıran, daha iyi sıralara yükselen MAKÜ, bir önceki yıla göre “öğrenim tatminkarlığını” en çok arttıran üniversite.

MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz sosyal medyada ÜNİAR’ın TÜMA 2018, üniversitelerin memnuniyet verilerini değerlendirdi. Rektör Korkmaz twitter hesabından grafikli paylaşımlarda bulunarak, bu başarının ekip çalışması olduğunun altını çizdi.

Korkmaz, önümüzdeki yıllarda bu tür araştırmalarda daha üst sıralarda yer alacaklarını, MAKÜ’nün 2006 yılılndan sonra kurulan üniversiteler sıralamasında birçok kategoride birinci sırada olmasının büyük bir başarı olduğunu dile getirdi.

REKTÖR KORKMAZ’ın  PAYLAŞIMLARI

Rektör Korkmaz, şu paylaşımlarda bulundu: “İyi, hassas ve duyarlı yönetim çabalarımız ve tutarlı politikalarımızın sonuçlarını almaya başladık. Gelecekte çok daha üst sıralarda yer alacağız.

1) Üniversitelerin memnuniyet sıralaması araştırmasında, Mehmet Akif Ersoy Üniveristesi 109 devlet üniversitesi arasında 24. sırada.

2) Bir önceki yıla göre “Öğrenim Tatminkarlığını” en çok arttıran üniversite olmak gurur verici bir tablo. Yakın gelecekte bütün kategorilerde artışımız devam edecek.

3) Kurumun Yönetim ve İşleyişinden memnuniyet sıralamasında 8.sırada yer almak yönetim anlayışımızın net bir sonucu.

4) Sıralamalar incelendiğinde 2006 yılından sonraki üniversiteler sıralamasında bir çok kategoride birinci sırada olmamız büyük bir başarı.

5) Elbette bu başarı bir ekip çalışmasının sonucu. Bütün Mehmet Akif Ersoy Ailesine; Profesöründen güvenlik görevlisine, üst yönetiminden birim idari personeline kadar bütün çalışanlarımıza özverili çabalarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Kodlama : SadeMedia Interactive